GMO prowadzi do bezpłodności   no comments

Posted at 11:20 pm in Nowinki pszczelarskie
śmiercionośne GMO

śmiercionośne GMO

W perspektywie może się okazać, że śmieciowe pożywienie jest bardziej śmiercionośną bronią od karabinu maszynowego.  G.Orwell

I pomyśleć, że Pan Orwell nie spożywał jeszcze GMO…co by rzekł dzisiaj….?

„Polscy naukowcy znaleźli dowody na nieszkodliwość GMO…….”-wesolutko oznajmiły polskie (?)  TV-merdia , a
przynajmniej trochę podobnym do polskiego językiem. Itd….Itp….w każdym razie, „nie ma już przeszkód do szerszego wprowadzenia GMO…” .

Abstrahując od całej istoty produktów modyfikowanych genetycznie, od polityki koncernów , modyfikowania wedle własnych apetytów obrazu świata bez względu na potrzeby ludzi oraz środowiska etc. , a które opisane zostały w wystarczająco wielu źródłach, badaniach, aby każdemu zdrowo i przyszłościowo myślącemu człowiekowi uprzytomnić bezmiar katastrofy po dopuszczeniu GMO do powszechnej obecności , zastanawia mnie jeszcze  )) radość , z jaką ktoś- bo przecież człowiek, podobno Polak , jest w stanie poinformować o zaakceptowaniu GMO w kraju jak o szczęściu….Wspaniałym podarunku….Gwiazdce  (przepraszam Gwiazdki:) z nieba….

Nieco pocieszyło mnie wprawdzie konsekwentne stanowisko badacza mądrego i odważnego, Pana Profesora Tadeusza Zarskiego z SGGW , który od dawna nie tylko widzi, ale i mówi o niebezpieczeństwach stosowania GMO , przypomniałam też sobie równie niezależne wypowiedzi Pani Profesor Rembiałkowskiej , ale czy to wystarczy , aby powstrzymać nas przed totalną ruiną zdrowotną, totalnym uzależnieniem od koncernów sprzedających patenty na GMO, totalnym niewolnictwem?

W Polsce merdia się cieszą,  a w Niemczech , dzięki zwykłym ludziom ogłoszono kolejny land wolnym od GMO: Nordrhein -Westfalen, czyli Nadrenia – Westfalia , do wolnych od GMO dołączył też Kreis Brema. Patrząc na mapę Niemiec, niewiele już terenów zainfekowanych zarazą modyfikacji zostało , a na pewno nie na długo.

W świat poszły też ostatnie informacje dotyczące modyfikowanych bakłażanów : nowozelandzka badaczka L.Gallagher przeanalizowała oficjalne dane firmy Mahyco (firma-córka Monsanto) , znajdując wskazówki , że bakłażany GMO , czyli bakłażan Bt mogą spowodować uszkodzenia wątroby i problemy z płodnością.

Mahyco od lat usiłuje się dobrać do indyjskich gruntów ze swoją oberżyną Bt (bakłażanem) , ale na skutek masowych protestów Hindusów, dla których ich brinjal (bakłażan) – tak popularne warzywko , jak dla nas marchewka stanowi nieomal świętość , rząd indyjski sprzeciwił się wprowadzeniu mutanta  do hodowli.

W danych , które badała Nowozelandka znalazły się m.in.informacje, że u karmionych od 2 tygodni (!!!) do 3 miesięcy oberżyną Bt szczurów zaobserwowano m.in . powiększoną śledzionę , wyraźnie zmniejszone jajniki oraz przyśpieszone namnażanie białych krwinek, parametry zaś wskazujące na szkody wątrobowe były znacznie podwyższone .

To jednak nie powstrzymało od proponowania tej rośliny (?) ludziom. Wydaje się, że „dowody polskich naŁkowców” na „nieszkodliwość GMO” przeprowadzone głównie na …..kurczakach  ))))))))) , żyjących, jak mi się zdaje nieco krócej od przeciętnego człowieka , pozostaną jednak tym, czym są w istocie: bezczelną próbą legitymizowania interesów koncernów i przyczynkiem do wstydu przed całym światem .

Tzw. długookresowych (adekwatnie DŁUGOokreoswych) studiów dotyczących GMO , czyli pozwalających określić prawdopodobieństwo nieszkodliwości /szkodliwości GMO w dalszym ciągu NIE MA. Są za to już liczne studia krótsze, a pokazujące liczne , poważne szkody na skutek stosowania GMO  tak w organizmie człowieczym, jak i całym środowisku, co pozwala przypuścić, iż studia długoterminowe raczej nie będą w stanie przynieść  efektów pozytywnych odnośnie  działania organizmów modyfikowanych .

Na Filipinach , gdzie bakłażan również jest chętnie spożywanym, wstrzymano wszelkie próby polowe z hodowlą Aubergine Bt.

Wprawdzie dla chcącego nic trudnego i ci, którzy orientują się w zagrożeniu mutantami-tym poważniejszym, że raz wprowadzone są praktycznie niemożliwe do pozbycia się ze środowiska , z pewnością korzystali z dobrych źródeł, ale , w razie , gdyby jednak nie wszystkich  to bardzo chciałabym polecić stronę po angielsku wprawdzie , jednak zawierającą praktycznie większość aktualności, dotychczasowych prac i wydarzeń związanych z nonsensem GMO:

www.gmwatch.org

Źródło: GMO prowadzi do bezpłodności

Written by admin on Luty 5th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy serwis ekspresów serwis SAECO Lublin w Lublinie serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin