GMO prowadzi do bezpłodności   no comments

Posted at 11:20 pm in Nowinki pszczelarskie
śmiercionośne GMO

śmiercionośne GMO

W perspektywie może się okazać, że śmieciowe pożywienie jest bardziej śmiercionośną bronią od karabinu maszynowego.  G.Orwell

I pomyśleć, że Pan Orwell nie spożywał jeszcze GMO…co by rzekł dzisiaj….?

„Polscy naukowcy znaleźli dowody na nieszkodliwość GMO…….”-wesolutko oznajmiły polskie (?)  TV-merdia , a
przynajmniej trochę podobnym do polskiego językiem. Itd….Itp….w każdym razie, „nie ma już przeszkód do szerszego wprowadzenia GMO…” .

Abstrahując od całej istoty produktów modyfikowanych genetycznie, od polityki koncernów , modyfikowania wedle własnych apetytów obrazu świata bez względu na potrzeby ludzi oraz środowiska etc. , a które opisane zostały w wystarczająco wielu źródłach, badaniach, aby każdemu zdrowo i przyszłościowo myślącemu człowiekowi uprzytomnić bezmiar katastrofy po dopuszczeniu GMO do powszechnej obecności , zastanawia mnie jeszcze  )) radość , z jaką ktoś- bo przecież człowiek, podobno Polak , jest w stanie poinformować o zaakceptowaniu GMO w kraju jak o szczęściu….Wspaniałym podarunku….Gwiazdce  (przepraszam Gwiazdki:) z nieba….

Nieco pocieszyło mnie wprawdzie konsekwentne stanowisko badacza mądrego i odważnego, Pana Profesora Tadeusza Zarskiego z SGGW , który od dawna nie tylko widzi, ale i mówi o niebezpieczeństwach stosowania GMO , przypomniałam też sobie równie niezależne wypowiedzi Pani Profesor Rembiałkowskiej , ale czy to wystarczy , aby powstrzymać nas przed totalną ruiną zdrowotną, totalnym uzależnieniem od koncernów sprzedających patenty na GMO, totalnym niewolnictwem?

W Polsce merdia się cieszą,  a w Niemczech , dzięki zwykłym ludziom ogłoszono kolejny land wolnym od GMO: Nordrhein -Westfalen, czyli Nadrenia – Westfalia , do wolnych od GMO dołączył też Kreis Brema. Patrząc na mapę Niemiec, niewiele już terenów zainfekowanych zarazą modyfikacji zostało , a na pewno nie na długo.

W świat poszły też ostatnie informacje dotyczące modyfikowanych bakłażanów : nowozelandzka badaczka L.Gallagher przeanalizowała oficjalne dane firmy Mahyco (firma-córka Monsanto) , znajdując wskazówki , że bakłażany GMO , czyli bakłażan Bt mogą spowodować uszkodzenia wątroby i problemy z płodnością.

Mahyco od lat usiłuje się dobrać do indyjskich gruntów ze swoją oberżyną Bt (bakłażanem) , ale na skutek masowych protestów Hindusów, dla których ich brinjal (bakłażan) – tak popularne warzywko , jak dla nas marchewka stanowi nieomal świętość , rząd indyjski sprzeciwił się wprowadzeniu mutanta  do hodowli.

W danych , które badała Nowozelandka znalazły się m.in.informacje, że u karmionych od 2 tygodni (!!!) do 3 miesięcy oberżyną Bt szczurów zaobserwowano m.in . powiększoną śledzionę , wyraźnie zmniejszone jajniki oraz przyśpieszone namnażanie białych krwinek, parametry zaś wskazujące na szkody wątrobowe były znacznie podwyższone .

To jednak nie powstrzymało od proponowania tej rośliny (?) ludziom. Wydaje się, że „dowody polskich naŁkowców” na „nieszkodliwość GMO” przeprowadzone głównie na …..kurczakach  ))))))))) , żyjących, jak mi się zdaje nieco krócej od przeciętnego człowieka , pozostaną jednak tym, czym są w istocie: bezczelną próbą legitymizowania interesów koncernów i przyczynkiem do wstydu przed całym światem .

Tzw. długookresowych (adekwatnie DŁUGOokreoswych) studiów dotyczących GMO , czyli pozwalających określić prawdopodobieństwo nieszkodliwości /szkodliwości GMO w dalszym ciągu NIE MA. Są za to już liczne studia krótsze, a pokazujące liczne , poważne szkody na skutek stosowania GMO  tak w organizmie człowieczym, jak i całym środowisku, co pozwala przypuścić, iż studia długoterminowe raczej nie będą w stanie przynieść  efektów pozytywnych odnośnie  działania organizmów modyfikowanych .

Na Filipinach , gdzie bakłażan również jest chętnie spożywanym, wstrzymano wszelkie próby polowe z hodowlą Aubergine Bt.

Wprawdzie dla chcącego nic trudnego i ci, którzy orientują się w zagrożeniu mutantami-tym poważniejszym, że raz wprowadzone są praktycznie niemożliwe do pozbycia się ze środowiska , z pewnością korzystali z dobrych źródeł, ale , w razie , gdyby jednak nie wszystkich  to bardzo chciałabym polecić stronę po angielsku wprawdzie , jednak zawierającą praktycznie większość aktualności, dotychczasowych prac i wydarzeń związanych z nonsensem GMO:

www.gmwatch.org

Źródło: GMO prowadzi do bezpłodności

Written by admin on Luty 5th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format serwis ekspresów naprawa ekspresów Lublin w Lublinie wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format