APIMONDIA 2011   no comments

Posted at 11:20 pm in Nowinki pszczelarskie
Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych organizuje wyjazd na APIMONDIA 2011 do Argentyny (2011-02-03)

Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych

SPZ organizuje wyjazd Pszczelarzy na kongres APIMONDII w
2011 roku do Buenos Aires w Argentynie

Mamy przyjemność poinformować, że Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych podobnie jak w latach ubiegłych zamierza zorganizować wyjazd Pszczelarzy na kongres APIMONDII w 2011 roku. W tym roku kongres ten ma odbyć się w dniach 22-25 września w Buenos Aires w Argentynie. Przesyłamy poniżej propozycje programu wyjazdu jaki zamierzamy zorganizować. Proponowany program jest turystycznym programem ramowym do którego elementy o charakterze pszczelarskiej zostaną wkomponowane w momencie gdy organizator Apimondii określi zakres i trasy kongresowych wyjazdów technicznych. Przewidywana ilość uczestników wyjazdu uzależniona jest od ilości zgłoszeń jednak ze względów technicznych zawierać się musi w przedziale od16 do32 osób. Informujemy, że ostateczny termin w którym musimy określić listę uczestników tego wyjazdu to 20 marca 2011 roku.

apimondia

Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych organizuje wyjazd na APIMONDIA 2011 do Argentyny

Mamy przyjemność poinformować, że Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych podobnie jak w latach ubiegłych zamierza zorganizować wyjazd Pszczelarzy na kongres APIMONDII w 2011 roku. W tym roku kongres ten ma odbyć się w dniach 22-25 września w Buenos Aires w Argentynie. Przesyłamy poniżej propozycje programu wyjazdu jaki zamierzamy zorganizować. Proponowany program jest turystycznym programem ramowym do którego elementy o charakterze pszczelarskiej zostaną wkomponowane w momencie gdy organizator Apimondii określi zakres i trasy kongresowych wyjazdów technicznych.

Przewidywana ilość uczestników wyjazdu uzależniona jest od ilości zgłoszeń jednak ze względów technicznych zawierać się musi w przedziale od16 do32 osób. Informujemy, że ostateczny termin w którym musimy określić listę uczestników tego wyjazdu to 20 marca 2011 roku.

Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt w wiceprezesem SPZ
– Piotrem Mrówka tel. 507 050 133 e-mail pmrowka@post.pl

ARGENTYNA – URUGWAJ – BRAZYLIA
+ opcja PARAGWAJ

Buenos Aires – Pampa – Colonia – Foz do Iguacu – Rio de Janeiro
DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Argentyny przez jeden z portów europejskich.
DZIEŃ 2
Przylot do Buenos Aires, transfer do hotelu, odpoczynek po podróży. Około południa wyjście na zwiedzanie Buenos Aires, miasta zwanego „Paryżem Południa”: deptak Florida i Lavalle, Plaza de Mayo, katedra, barwna dzielnica La Boca, w której narodziło się tango, dostojne spacerowanie wśród tłumów śniadolicych Argentynek i argentyńskich macho o zbójnickich spojrzeniach. Przejazd do nekropolii Recoleta, gdzie znajduje się między innymi grób charyzmatycznej Evity. Wieczorem – fakultatywnie – możliwość podziwiania gibkich ciał tancerek i przystojnych tancerzy oraz pójścia w tango przy upojnej muzyce (ok. 80 USD z kolacją). Nocleg w Buenos Aires.
DZIEŃ 3
Wyjazd na słynną pampę. Przybycie na typowe argentyńskie rancho – estancia – gdzie zawsze gra muzyka i gdzie nogi same prowadzą do tanga. W przerwach między tańcami raczenie się asado – najlepszą wołowiną świata – pieczoną w tradycyjny sposób na ruszcie i obficie podlewaną winem. Próba ujeżdżania miejscowych wierzchowców lub przejażdżka po rancho typowym wozem. Przyglądanie się pracy argentyńskich kowbojów zwanych gauchos, ulubieńców wszystkich kobiet świata. Chybotliwy powrót do hotelu. Nocleg w Buenos Aires.
DZIEŃ 4
Dzień przeznaczony na kongres (koszt wstępu na kongres we własnym zakresie). Nocleg w Buenos Aires.
DZIEŃ 5
Wypłynięcie promem do niezwykle urokliwego miasteczka o kolonialnej architekturze – Colonii w Urugwaju (wpisana na listę dziedzictwa UNESCO). Zwiedzanie kościoła, przechadzki brukowanymi uliczkami, czas na wypicie kufla dobrze schłodzonego piwa i chłonięcie zaczarowanej atmosfery miasteczka. Późnym popołudniem przejazd do przystani, powrót do Buenos Aires. Nocleg.
DZIEŃ 6
Przejazd na lotnisko, wylot do wodospadów Foz do Iguacu. Przejazd prosto z lotniska na podziwianie wodospadów po stronie argentyńskiej, w tym największego z nich – Garganta del Diablo, spacer po dżungli. Fakultatywnie rejs stateczkiem prawie pod samą gardziel wodospadu (ok. 70 USD) lub przelot helikopterem nad wodospadem (ok. 110 USD). Pozostali mogą w tym czasie spróbować wypatrzyć w gęstwinie roślinności papugę, tukana lub też niezwykle sympatycznego ostronosa. Następnie przejazd na stronę brazylijską do hotelu. Nocleg.
DZIEŃ 7
Po śniadaniu wyjazd na oglądanie wodospadów po stronie brazylijskiej, czas na kontemplację wspaniałej przyrody, sesje fotograficzne lub romantyczne spacery z towarzyszem podróży, podglądanie życia selwy. Po południu powrót do hotelu. Dla chętnych – fakultatywnie – możliwość skosztowania pożywnego churrasco – grillowanej wołowiny spożywanej zwykle z dużą ilością czerwonego wina i koniecznie z muzyką w tle, przyglądanie się popisom tanecznym artystów z całej Ameryki Łacińskiej (ok. 70 USD). Nocleg.
DZIEŃ 8
Od rana czas wolny lub fakultatywnie wycieczka do Paragwaju. Podglądanie życia Paragwajczyków w przygranicznej miejscowości Ciudad Del Este. Próby zrobienia w miarę okazyjnych zakupów. Lub wycieczka do miejscowej pasieki. Podglądanie organizacji i hodowli pszczół w warunkach brazylijskich. Powrót do Foz do Iguacu. Po południu przejazd na lotnisko, wylot do Rio de Janeiro. Przylot do Rio – miasta znanego ze swej urody i prawie nieustającej fiesty (przygotowania do karnawału trwają tutaj prawie cały rok). Transfer do hotelu w pobliżu osławionej plaży Copacabana. Spacer na plażę. Nocleg.
DZIEŃ 9
Od rana zwiedzanie Rio: wjazd na punkt widokowy na 709 m n.p.m., skąd 30-metrowy posąg Chrystusa Zbawiciela otwiera ramiona w opiekuńczym geście. Następnie wizyta w Ogrodzie Botanicznym. Wieczorem – fakultatywnie – możliwość wyjścia do najlepszego w Brazylii teatru tańca – wieczór w rytmie samby (ok. 140 USD z kolacją).
DZIEŃ 10
Ciąg dalszy zwiedzania Rio: wjazd na Głowę Cukru (396 m n.p.m.), sesja zdjęciowa z Rio i Zatoką Guanabara w tle. Spacer po centrum zwiedzanie katedry i sambodromu (tu tańczy słynny karnawałowy korowód), stadion Maracana. Powrót do hotelu. Po południu wizyta w Instytucie Pszczelnictwa. Wieczorem czas wolny na spacery. Nocleg w Rio.
DZIEŃ 11
Wypoczynek w Rio lub fakultatywnie wyjazd jeepami, żeby zobaczyć inne oblicze Rio – favele (około 75 USD), oraz spacer pośród tropikalnego lasu deszczowego w Parku Narodowym Tijuca (około 75 USD). Późnym popołudniem transfer na lotnisko, wylot do Europy.
DZIEŃ 12
Przylot do Europy, przesiadka na samolot do Warszawy. Przylot do Warszawy w późnych godzinach popołudniowych.
TERMIN:
wrzesień 2011
CENA od osoby: 9 000 PLN + 960 USD
I rata: 3 000 PLN płatne przy zapisie,
II rata: 6 000 PLN płatne na 35 dni przed imprezą
III rata: 960 USD uczestnik zabiera ze sobą
CENA ZAWIERA:
- Przeloty na trasie Warszawa – Buenos Aires – Iguacu – Rio de Janeiro – Warszawa
- przejazdy mikrobusem
- transfery lotnisko – hotel – lotnisko
- zakwaterowanie: hotele 3*** i 4****, pokoje 2-osobowe z łazienkami
- wyżywienie: wszystkie śniadania, obfity lunch na pampie (pozostałe posiłki aranżuje pilot w ciekawych restauracjach, cena za posiłek od 8 do 17 USD)
- opiekę pilota i miejscowych przewodników
- ubezpieczenie Warta (KL 30 000 EUR i NNW 5 000 PLN)
CENA NIE ZAWIERA:
- opłat lotniskowych i biletów wstępu: 130 USD
- fakultatywnych opcji wymienionych w programie
- napiwków: 50 USD
- dopłaty do pokoju 1-os. 380 USD

Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych

Źródło: APIMONDIA 2011

Written by admin on Luty 5th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie Lublin projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format serwis ekspresów naprawa ekspresów Lublin w Lublinie