Miód pitny i herbata z Lublin   no comments

Posted at 2:40 pm in Nowinki pszczelarskie

Lublin ma swoją herbatę i miód pitny

W dziesięciu lubelskich lokalach można od wczoraj wypić herbatę ekspresową, która ma… promować miasto. Napój o winogronowym smaku serwowany jest pod nazwą „Herbata Inspiracji”. W składzie jest czarna herbata, aromat i skórka winogron.

Lublin ma swoją herbatę i miód pitny

Autor: Wojciech Nieśpiałowski

Herbata będzie podawana wyłącznie w filiżankach z logo miasta. Dostać będzie można ją tylko w lokalach biorących udział w programie „Miasto Inspiracji” oznaczonych specjalnym logo. Tam można też uzyskać praktyczne informacje na temat Lublina, mapę miasta, informatory kulturalne i foldery promocyjne. Magistrat nie ustalił ceny, za którą podawana ma być herbata, ale zapowiada, że postara się, by nie były to wygórowane kwoty.

Receptura została opracowana specjalnie na zlecenie Ratusza. Produkcję powierzono lubelskiemu Herbapolowi, który w swej ofercie nie ma produktu o takim składzie. – Powstaje na osobnej linii produkcyjnej – informuje Agnieszka Oszust z Kancelarii Prezydenta w lubelskim Urzędzie Miasta.

– Zamówiliśmy 10 tys. saszetek, kosztowało nas to 34,5 tys. złotych – dodaje. Produkcję kolejnych partii herbaty mają zlecać bezpośrednio lokale biorące udział w programie i to już na swój koszt. Nie jest to pierwszy produkt, który ma promować miasto.

Od zeszłego roku w lokalach dostępny jest produkowany przez lubelski Apis miód pitny półtorak w stylizowanej butelce zapakowanej w efektowne pudełko. – Apis myśli o wprowadzeniu go do szerszej sprzedaży na terenie Lublina, by mógł być kupowany jako pamiątka z miasta. Na razie jeszcze na ten temat rozmawiamy – ujawnia Oszust.

Nie jest wykluczone, że w przyszłości także i pakowana po 20 torebek herbata będzie dostępna w sklepach jako pamiątka.

Źródło: Miód pitny i herbata z Lublin

Written by admin on Czerwiec 3rd, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie wydruki z internetu lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin skanowanie lublin