Święto Owoców i Produktów Pszczelich   no comments

Posted at 1:00 am in Polski Miód

Tegoroczne Święto Owoców i Produktów Pszczelich Gminy Pleśna odbywać się będzie pod Honorowym Patronatem Prezydencji Polski w Unii Europejskiej oraz pod Patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy. Corocznie podczas święta goszczą u nas regionalne kapele ludowe. W tym roku pokażą się nam m.in. „Łoniowiacy”, „Mały Gwoździec” oraz miejscowa kapela „Pleśnianie”. Kolejną i może najważniejszą atrakcją imprezy są stosika wystawowe, przygotowane przez przedsiębiorców, sadowników, pszczelarzy z całego powiatu tarnowskiego. Amatorzy zdrowej i dobrej żywności mają niebywałą okazję skosztować wyśmienitych potraw, wypieków, nalewek i win czy miodów pitnych.

Stałymi, tradycyjnymi punktami programu imprezy są konkursy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi: konkurs na najładniejsze stoisko wystawowe, konkurs na najładniejszy ogródek przydomowy oraz tzw. „Pleśnieński smak” – konkurs odbywających się w trzech kategoriach: potrawy regionalne, napoje i nalewki owocowe, desery (lody, ciastka, galaretki itp.)

Po zakończeniu oficjalnej części Święta Owoców, planowany jest koncert zespołu „The Bootels” –wykonującego covery legendarnej grupy z Liverpoolu. Święto zakończymy, bawiąc się w tanecznych rytmach utworów zespołu „Sekret”. Świętu towarzyszyć będą: II Wystawa Dzieł Ludzi Twórczych Naszej Gminy oraz prezentacja ginących zawodów, takich jak kowalstwo, garncarstwo czy wyplatanie koszy z wikliny. Święto z roku na rok cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Od kilku lat zauważamy, że w imprezie uczestniczą zarówno mieszkańcy Gminy, jak i osoby przyjezdne.

Źródło: tvp.pl/krakow/Źródło: Święto Owoców i Produktów Pszczelich

Written by admin on Lipiec 20th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie w lublinie skanowanie lublin skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco serwis ekspresów do kawy lublin skanowanie lublin kserokopiarki