Na zimę dobre miody no comments
Miód rzepakowy – czysty miód rzepakowy po skrystalizowaniu ma barwę białą, większość miodów ma lekką domieszkę nektarową innych kwiatów. Posiada wysoką zawartość glukozy i fruktozy z przewagą tej pierwszej. Jest bardzo odżywczy. Pomocny jest w leczeniu układu krążenia i serca, ceniony rownież w ochronie wątroby i dróg żółciowych. Ma działanie przeciwzapalne, uodparnia na zakażenia, wspomaga żołądek, nerki i układ moczowy, hamuje proces miażdżycowy oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi. Można spożywać ok. 30 gram 3 razy dziennie,
Miód akacjowy – charakteryzuje dlugim okresem płynności i może bardzo długo nie krystalizować, a to dzięki temu że posiada wysoką zawartość fruktozy. Jest łagodny i aromatyczny, uwielbiany przez dzieci. Pomocny w leczeniu układu moczowego i nerek, oraz w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, Można spożywać po ok. 50 gram dziennie, jeść łyżeczką, rozpuszczać w letniej wodzie, rozpuszczać w naparach ziół, smarować pieczywo.
Miód lipowy – miód późnego lata, może mieć domieszkę spadzi, bardzo smaczny i aromatyczny i bogaty. Wzmacnia organizm – może być stosowany w okresie jesiennych przesilen.Jest pomocny w chorobach górnych dróg oddechowych, wspomaga odporność organizmu, stosowany w leczeniu układu moczowego, schorzeniach serca, nerwicach i bezsenności. Można spożywać ok. 50 gram dziennie na różne sposoby, rozpuszczać w letniej wodzie i wypijać po kilku godzinach.
Miód wielokwiatowy – letni mieszanina nektaru akacji, lipy, facelii, spadzi o barwie ciemniejszej, aromatyczny, wysokie działanie antybiotyczne, o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych, pomocny przy grypie i przeziębieniach, cenne walory odżywcze, regeneruje wyczerpanie umysłowe i fizyczne, ma właściwości wzmacniające organizm. Można spożywać ok.50 gram dziennie, rozcieńczony z wodą, ziołami, mlekiem, na śniadanie z chlebem itp.
Źródło: Na zimę dobre miody
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.