Miody czeskie, cz. II   no comments

Posted at 9:51 am in Miód pitny
Kolejnego dnia degustacji czeskich miodów mieliśmy do dyspozycji jeden likier, trójniak i czwórniak.

Data: 28 czerwca 2010
Uczestnicy: – Kmiciorak, K.Koczownik
Miejsce:
Step roztoczański
Degustowane miody:
1. St. Ambrosius (likier miodowy), Mgr David Czyz – Medove Likery medovelikery.cz
2. Angrestova medovina (trójniak),
Ing.Marek Sznapka
3. Beskydska medovina (czwórniak),
Ing.Marek Sznapka

Ten likier wyprodukowano przez Mgr David Czyz – Medove Likery”, ale nas on nie zachwycił gdyż nie smakują nam mocne trunki miodowe, na przykład krupniki. W tym mocno czuło się „spiryt”, co czyniło go w odbiorze ciężkim straszliwie. Aby go w ogóle pić, musieliśmy schłodzić w wiaderku z lodem, a i to zdołaliśmy jeno połowę flaszy 0,5 wychylić. 

Latem warto miody schładzać. Najprościej można to w plenerze uczynić zamrażając pierwej w domu wodę w butelkach PET, które bardzo długo można nawet przewozić owinięte w ręcznik czy kurtkę, w plecaku. Później za pomocą siekierki albo motka rozbijamy lód na kawałki jeszcze w butelce i dopiero tak pokruszony wsypujemy do wiaderka, w którym umieścimy butelczynę miodu. 

 
Aby nie stracić nalepek z flaszki przelewaliśmy miody do dzbanka i ten dopiero wstawialiśmy w lód. Lód ten długie godziny na upale nie topniał specjalnie. A nawet jak w końcu stopnieje, to długo będzie działała chłodząco sama lodowata woda. Bardzo przypadł nam do gustu miód agrestowy. Bardzo smaczny! Chociaż jak w pozostałych miodach inżyniera Sznapki, aromat owocowy totalnie zagłusza smak miodu. Niektórzy nawet nazywają te miody nazbyt „perfumiastymi” z tego powodu, z czym po części trudno się nie zgodzić. Producent jednak na etykietkach zapewnia, że nie dodaje sztucznych wzmacniaczy smaku. O wartości Beskidzkiego czwórniaka nie możemy za wiele powiedzieć, bo był podobnie jak czwórniak Bojarski – zepsuty. Czwóniak łatwiej psuciu ulega bo i alkoholu i cukru w nim mało. Ten również był już lekko przeterminowany. Niestety Bramborak w amoku zakupów nie przypatrzył się flaszom, a pod słońce wyraźnie widać było iż płyn jest zupełnie mętny. 
Jakość korków w miodach Sznapki pozostawia wiele do życzenia, polecamy również nie kupować czwórniaków z tej wytwórni a raczej trójniaki i koniecznie oglądać flasze pod światło. Z tego powodu ryzykowne może się okazać nabycie miodu w kamionce, które w przyszłości zamierzamy również sprawdzić.

Źródło: Miody czeskie, cz. II

Written by admin on Sierpień 21st, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy