Miody i sery na skwery   no comments

Posted at 3:00 am in Nowinki pszczelarskie

Od 24 do 26 czerwca szykuje się prawdziwa uczta dla gdyńskich smakoszy, a także gości przybywających do naszego miasta. Szlachetne wina, miód pitny, nalewki, a także różnego rodzaju sery zadowolą nawet najbardziej wyrafinowane gusta kulinarne. Na Skwerze Kościuszki (na wysokości ORP „Błyskawica”) w godz. 10.00-20.00 odbywać się będzie II Kiermasz „Wina i Sery”.
Na kiermaszu pojawią się wina francuskie, hiszpańskie, portugalskie, włoskie, gruzińskie, bułgarskie, węgierskie, polskie, a także z Ameryki Północnej i Południowej, Afryki i Australii. Skosztować i zakupić będzie można różnych gatunków sera: żółtego, białego i tego arystokratycznego – długo dojrzewającego. To klasyczny zestaw kuchni śródziemnomorskiej i całej południowej Europy. Na smakoszy czekać również będą inne przysmaki: pasztety, szynki i wędliny. W sumie zaprezentuje się 30 wystawców.

Kiermaszowi towarzyszyć będzie ciekawy program. Każdy dzień poświęcony jest innemu krajowi. Piątek należy do Portugalii, sobota do Francji, a niedziela to dzień polski. Organizatorzy zapraszają na: pokazy i degustacje, spotkania ze znanymi smakoszami, kucharzami, serownikami, konkursy dla publiczności oraz wiele niespodzianek. Codziennie o godz. 18.30 losowanie atrakcyjnych nagród dla konkursowiczów. Szczegóły programu w załączniku.

Wstęp wolny.

Źródło: Miody i sery na skwery

Written by admin on Czerwiec 23rd, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin serwis ekspresów serwis ekspresów Lublin w Lublinie wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format