Miody i sery na skwery   no comments

Posted at 3:00 am in Nowinki pszczelarskie

Od 24 do 26 czerwca szykuje się prawdziwa uczta dla gdyńskich smakoszy, a także gości przybywających do naszego miasta. Szlachetne wina, miód pitny, nalewki, a także różnego rodzaju sery zadowolą nawet najbardziej wyrafinowane gusta kulinarne. Na Skwerze Kościuszki (na wysokości ORP „Błyskawica”) w godz. 10.00-20.00 odbywać się będzie II Kiermasz „Wina i Sery”.
Na kiermaszu pojawią się wina francuskie, hiszpańskie, portugalskie, włoskie, gruzińskie, bułgarskie, węgierskie, polskie, a także z Ameryki Północnej i Południowej, Afryki i Australii. Skosztować i zakupić będzie można różnych gatunków sera: żółtego, białego i tego arystokratycznego – długo dojrzewającego. To klasyczny zestaw kuchni śródziemnomorskiej i całej południowej Europy. Na smakoszy czekać również będą inne przysmaki: pasztety, szynki i wędliny. W sumie zaprezentuje się 30 wystawców.

Kiermaszowi towarzyszyć będzie ciekawy program. Każdy dzień poświęcony jest innemu krajowi. Piątek należy do Portugalii, sobota do Francji, a niedziela to dzień polski. Organizatorzy zapraszają na: pokazy i degustacje, spotkania ze znanymi smakoszami, kucharzami, serownikami, konkursy dla publiczności oraz wiele niespodzianek. Codziennie o godz. 18.30 losowanie atrakcyjnych nagród dla konkursowiczów. Szczegóły programu w załączniku.

Wstęp wolny.

Źródło: Miody i sery na skwery

Written by admin on Czerwiec 23rd, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
kopiowanie Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie Lublin projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan