Miody czeskie, cz. III   no comments

Posted at 9:40 am in Miód pitny

Data: 27 sierpnia 2010
Uczestnicy: – Kmiciorak, K.Koczownik
Miejsce:
Na skraju lasu i łąk roztoczańskiej głuszy.
Degustowane miody:
1. Višňová Medovina (
trójniak), Ing.Marek Sznapka www.sznapka.cz
2. Ostružinová Medovina
(trójniak), Ing.Marek Sznapka


Kolejne miody z zapasów Imć Kmicioraka, któren zdobył je podczas pobytu u naszych południowych Braci. 
Tego dnia kosztowaliśmy dwa z onej czwórki – Wiśniowy oraz Jeżynowy. Dziwią nas daty przydatności do spożycia miodów Inż. Sznapki, bo żadne inne miody takich dat granicznych nie mają. Dobrze zakorkowane winny leżeć w nieskończoność. Druga sprawa to zupełnie niewyczuwalny smak miodu. To są raczej wina owocowe, a nie miody. 

  
Višňová Medovina w smaku przypominała nam do złudzenia zwykły grzaniec, ale nie wykonany na bazie miodu tylko wina. Na stronie Inż. Sznapki opis tego miodu jest szczątkowy i możemy się dowiedzieć z niego, że smak i kolor ma wiśniowy. Wedle naszych nosów i gardzieli mało w tym płynie jest miodu, a dużo soku z wiśni.


Ostružinová Medovinaczyli po naszemu – miód z sokiem z jeżyn, również jest zupełnie owocowy w smaku, acz przyznać trzeba, że podobnie jak wiśniowy – jest smaczny. Kupując go pamiętajmy koniecznie aby sprawdzić na kontr etykiecie datę przydatności do spożycia, bo nasz egzemplarz był już na granicy, a kilka czwórniaków sprzedano Kmiciorakowi – w sklepie firmowym w Czeskim Cieszynie – przeterminowanych. To bardzo nieładnie świadczy o producencie. Miejcie się więc podczas zakupów na baczności.

Kolejne dwa miody – Dzierzon i Keltská Medovina - otworzymy prawdopodobnie mniej więcej za miesiąc, chociaż już dziś spoglądając na czwórniaka Keltska Medovina pod światło widać, że jest mętny jak mydliny, a data przydatności do spożycia to 9 czerwca 2009 – czyli będzie wylany w trawę.

Źródło: Miody czeskie, cz. III

Written by admin on Wrzesień 1st, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin wydruki z internetu lublin skanowanie dokumentacji lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin