Miody czeskie, cz. III   no comments

Posted at 9:40 am in Miód pitny

Data: 27 sierpnia 2010
Uczestnicy: – Kmiciorak, K.Koczownik
Miejsce:
Na skraju lasu i łąk roztoczańskiej głuszy.
Degustowane miody:
1. Višňová Medovina (
trójniak), Ing.Marek Sznapka www.sznapka.cz
2. Ostružinová Medovina
(trójniak), Ing.Marek Sznapka


Kolejne miody z zapasów Imć Kmicioraka, któren zdobył je podczas pobytu u naszych południowych Braci. 
Tego dnia kosztowaliśmy dwa z onej czwórki – Wiśniowy oraz Jeżynowy. Dziwią nas daty przydatności do spożycia miodów Inż. Sznapki, bo żadne inne miody takich dat granicznych nie mają. Dobrze zakorkowane winny leżeć w nieskończoność. Druga sprawa to zupełnie niewyczuwalny smak miodu. To są raczej wina owocowe, a nie miody. 

  
Višňová Medovina w smaku przypominała nam do złudzenia zwykły grzaniec, ale nie wykonany na bazie miodu tylko wina. Na stronie Inż. Sznapki opis tego miodu jest szczątkowy i możemy się dowiedzieć z niego, że smak i kolor ma wiśniowy. Wedle naszych nosów i gardzieli mało w tym płynie jest miodu, a dużo soku z wiśni.


Ostružinová Medovinaczyli po naszemu – miód z sokiem z jeżyn, również jest zupełnie owocowy w smaku, acz przyznać trzeba, że podobnie jak wiśniowy – jest smaczny. Kupując go pamiętajmy koniecznie aby sprawdzić na kontr etykiecie datę przydatności do spożycia, bo nasz egzemplarz był już na granicy, a kilka czwórniaków sprzedano Kmiciorakowi – w sklepie firmowym w Czeskim Cieszynie – przeterminowanych. To bardzo nieładnie świadczy o producencie. Miejcie się więc podczas zakupów na baczności.

Kolejne dwa miody – Dzierzon i Keltská Medovina - otworzymy prawdopodobnie mniej więcej za miesiąc, chociaż już dziś spoglądając na czwórniaka Keltska Medovina pod światło widać, że jest mętny jak mydliny, a data przydatności do spożycia to 9 czerwca 2009 – czyli będzie wylany w trawę.

Źródło: Miody czeskie, cz. III

Written by admin on Wrzesień 1st, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin