Niedźwiedzie i pszczoły   no comments

Posted at 12:40 pm in Polski Miód
pszczelipark_skansen_001.jpg

Żyjące w lasach Podkarpacia niedźwiedzie bardzo intensywnie żerują w ostatnich tygodniach. Może to świadczyć o rychłym nadejściu zimy – poinformował Edward Marszałek, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji lasów państwowych w Krośnie.

„Leśnicy spotykają te drapieżniki na maliniskach oraz w lasach bukowych, gdzie obżerają się spadającą bukwią. Tam też rozdzierają stare, spróchniałe pnie w poszukiwaniu larw owadów. Bywa również, że niedźwiedzie rozbijają ule i zjadają zgromadzone przez pszczoły zapasy na zimę” – powiedział Marszałek.

W okolicy Jaślisk w Beskidzie Niskim potężny niedźwiedź zabił kilka sztuk zwierzyny grubej. „W ubiegłym tygodniu jego łupem padł potężny jeleń, zaś w poniedziałek rano znaleziono szczątki łani” – dodał rzecznik.

W pobliżu miejsc pojawiania się niedźwiedzia wstrzymano prace leśne.

Na Podkarpaciu żyje ponad 100 niedźwiedzi. Ich liczba ciągle rośnie. Na stałe bytują nie tylko w Bieszczadach, ale również w Beskidzie Niskim i na Pogórzu Przemyskim.(PAP)

Źródło: Niedźwiedzie i pszczoły

Written by admin on Październik 26th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format skanowanie dokumentacji lublin skanowanie lublin hempla lublin wydruki lublin centrum