MIÓD I MLEKO   no comments

Posted at 3:00 am in Nowinki pszczelarskie

Mleko i miód- słodki upominek polskiej Prezydencji

bezaprojekt_s
Do tradycyjnych prezentów wręczanych delegatom podczas oficjalnych spotkań w ramach polskiej Prezydencji dołączył pakiet „Mleko i Miód”- zestaw składający się z ceramicznego kubeczka i  słoika z przepysznym miodem. Celem wręczania upominków jest budowanie pozytywnego wizerunku Polski i promocja kraju.
Prezent „Mleko i Miód” jest oryginalnym zestawem łączącym tradycyjne elementy z  nowoczesną sztuką użytkową. W zestawie znajduje się biały ceramiczny kubek do mleka, słoik z miodem, łyżeczka, informacja o składzie i gatunku miodu. Szklanka posiada specjalny nadruk termiczny, który sygnalizuje odpowiednią temperaturę mleka (40 stopni), aby dodawany miód nie utracił swoich wartości odżywczych.
Napój przyrządzany z mleka i miodu jest tradycyjnym lekarstwem wzmacniającym organizm,  świetnym na przeziębienia o bardzo ciekawym smaku. Miód dołączony do zestawu jest naturalny, wysokiej jakości i nieprzetworzony. Dodatkowo, w opakowaniu zamieszczony jest przepis na przyrządzenie mleka z miodem: „Do szklanki przegotowanego mleka dodać jedną łyżkę miodu. Pić trzy razy dziennie po pół szklanki dla wzmocnienia serca”. Tradycyjny produkt podany jest w lekki i nowoczesny sposób w minimalistycznych w formie opakowaniach.
bezaprojekt05_m
Zestaw został wybrany z Katalogu rekomendowanych upominków i prezentów polskiej Prezydencji w Radzie UE w II połowie 2011 r. „,  opracowanego na zlecenie przez eksperta z zakresu brandingu i komunikacji wizualnej. Upominek jest zgodny ze strategicznym dokumentem dotyczącym promocji i komunikacji podczas polskiej Prezydencji „Wytyczne dotyczące polityki komunikacyjnej polskiej Prezydencji w Radzie UE w 2011 roku”.

Upominek „Mleko i Miód” jak i pozostałe prezenty realizują główne cele komunikacyjne polskiej Prezydencji:

  • Polscy projektanci – kapitał intelektualny,
  • Nowoczesna forma – polska produkcja,
  • Naturalne materiały – zasoby i dziedzictwo,
  • Trend – minimalizm, naturalne piękno,
  • Integracja – tożsamość narodowa.

Projekt w postaci „Mleka i Miodu” podkreśla, że Polska potrafi w nowoczesny sposób  czerpać inspiracje ze swojej tradycji. Zaprojektowany przedmiot buduje pozytywne skojarzenia zarówno o Polsce, jak i o polskiej Prezydencji- mówi Joanna Skoczek dyrektor Departamentu koordynującego przygotowania do Prezydencji w MSZ. Smaczny prezent będzie wręczany zagranicznym delegatom na oficjalnych spotkaniach organizowanych w ramach Prezydencji.
bezaprojekt02_m

Za projektem „Mleko i Miód” stoi znany duet – Anna Łoskiewicz i Zofia Strumiłło-Sukiennik. Designerki są laureatkami licznych nagród i wyróżnień, m.in.
• Nagrodę specjalną Vitry na festiwalu Łódź Design dla “Super Parawan Prism”,
• Srebro – w kategorii design na festiwalu reklamy KTR 2009,
• DMY 2008 – Design Mai Youngsters,
• Wyróżnienie w konkursie PlayAward 2006 dla projektu “Net Work”,
• Realizacja Projektu dla IKEA 2005 Zestaw 6 szklanek Godis Mix dla IKEA Sweden.
• 3 miejsce w konkursie Prodeco 2003 organizator ELLE Decoration dla szczoteczki do zębów Ludent.

Obie projektantki ukończyły wydział Wzornictwa Przemysłowego na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Doświadczenie zawodowe zdobywały na europejskich uczelniach podczas praktyk i staży, m.in. na Wydziale Projektowania na Universität der Künste w Berlinie, Wydziale Grafik Design, Fachhochschule w Trewirze. Uczestniczyły w warsztatach projektowych VITRA we Francji, Domaine de Boisbuchet, zdobywały doświadczenie w agencjach reklamowych – G7, Brain; współpracowały z architektami z firmy “137kilo” Architekci Projektanci.
bezaprojekt_m
Autorki upominku „Mleko i Miód” zdobyły szerokie doświadczenie zawodowe, a ich projekty zyskują uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Ich prace były prezentowane podczas zagranicznych targów i wystaw desingu, takich jak: Targi Młodego Designu “Designers’Open” w Lipsku, Blikfang – wystawa designu Stuttgarcie, DMY 2008 – targi designu w Berlinie, wystawa Designu w Niemczech – Inspired by Cologne – sekcja talents, wystawa „Carnevale di Ragazzi” organizowana przez Beinnale di Venezia w ramach Dni Polskich.

Źródło: MIÓD I MLEKO

Written by admin on Kwiecień 1st, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan