MIÓD I MLEKO   no comments

Posted at 3:00 am in Nowinki pszczelarskie

Mleko i miód- słodki upominek polskiej Prezydencji

bezaprojekt_s
Do tradycyjnych prezentów wręczanych delegatom podczas oficjalnych spotkań w ramach polskiej Prezydencji dołączył pakiet „Mleko i Miód”- zestaw składający się z ceramicznego kubeczka i  słoika z przepysznym miodem. Celem wręczania upominków jest budowanie pozytywnego wizerunku Polski i promocja kraju.
Prezent „Mleko i Miód” jest oryginalnym zestawem łączącym tradycyjne elementy z  nowoczesną sztuką użytkową. W zestawie znajduje się biały ceramiczny kubek do mleka, słoik z miodem, łyżeczka, informacja o składzie i gatunku miodu. Szklanka posiada specjalny nadruk termiczny, który sygnalizuje odpowiednią temperaturę mleka (40 stopni), aby dodawany miód nie utracił swoich wartości odżywczych.
Napój przyrządzany z mleka i miodu jest tradycyjnym lekarstwem wzmacniającym organizm,  świetnym na przeziębienia o bardzo ciekawym smaku. Miód dołączony do zestawu jest naturalny, wysokiej jakości i nieprzetworzony. Dodatkowo, w opakowaniu zamieszczony jest przepis na przyrządzenie mleka z miodem: „Do szklanki przegotowanego mleka dodać jedną łyżkę miodu. Pić trzy razy dziennie po pół szklanki dla wzmocnienia serca”. Tradycyjny produkt podany jest w lekki i nowoczesny sposób w minimalistycznych w formie opakowaniach.
bezaprojekt05_m
Zestaw został wybrany z Katalogu rekomendowanych upominków i prezentów polskiej Prezydencji w Radzie UE w II połowie 2011 r. „,  opracowanego na zlecenie przez eksperta z zakresu brandingu i komunikacji wizualnej. Upominek jest zgodny ze strategicznym dokumentem dotyczącym promocji i komunikacji podczas polskiej Prezydencji „Wytyczne dotyczące polityki komunikacyjnej polskiej Prezydencji w Radzie UE w 2011 roku”.

Upominek „Mleko i Miód” jak i pozostałe prezenty realizują główne cele komunikacyjne polskiej Prezydencji:

  • Polscy projektanci – kapitał intelektualny,
  • Nowoczesna forma – polska produkcja,
  • Naturalne materiały – zasoby i dziedzictwo,
  • Trend – minimalizm, naturalne piękno,
  • Integracja – tożsamość narodowa.

Projekt w postaci „Mleka i Miodu” podkreśla, że Polska potrafi w nowoczesny sposób  czerpać inspiracje ze swojej tradycji. Zaprojektowany przedmiot buduje pozytywne skojarzenia zarówno o Polsce, jak i o polskiej Prezydencji- mówi Joanna Skoczek dyrektor Departamentu koordynującego przygotowania do Prezydencji w MSZ. Smaczny prezent będzie wręczany zagranicznym delegatom na oficjalnych spotkaniach organizowanych w ramach Prezydencji.
bezaprojekt02_m

Za projektem „Mleko i Miód” stoi znany duet – Anna Łoskiewicz i Zofia Strumiłło-Sukiennik. Designerki są laureatkami licznych nagród i wyróżnień, m.in.
• Nagrodę specjalną Vitry na festiwalu Łódź Design dla “Super Parawan Prism”,
• Srebro – w kategorii design na festiwalu reklamy KTR 2009,
• DMY 2008 – Design Mai Youngsters,
• Wyróżnienie w konkursie PlayAward 2006 dla projektu “Net Work”,
• Realizacja Projektu dla IKEA 2005 Zestaw 6 szklanek Godis Mix dla IKEA Sweden.
• 3 miejsce w konkursie Prodeco 2003 organizator ELLE Decoration dla szczoteczki do zębów Ludent.

Obie projektantki ukończyły wydział Wzornictwa Przemysłowego na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Doświadczenie zawodowe zdobywały na europejskich uczelniach podczas praktyk i staży, m.in. na Wydziale Projektowania na Universität der Künste w Berlinie, Wydziale Grafik Design, Fachhochschule w Trewirze. Uczestniczyły w warsztatach projektowych VITRA we Francji, Domaine de Boisbuchet, zdobywały doświadczenie w agencjach reklamowych – G7, Brain; współpracowały z architektami z firmy “137kilo” Architekci Projektanci.
bezaprojekt_m
Autorki upominku „Mleko i Miód” zdobyły szerokie doświadczenie zawodowe, a ich projekty zyskują uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Ich prace były prezentowane podczas zagranicznych targów i wystaw desingu, takich jak: Targi Młodego Designu “Designers’Open” w Lipsku, Blikfang – wystawa designu Stuttgarcie, DMY 2008 – targi designu w Berlinie, wystawa Designu w Niemczech – Inspired by Cologne – sekcja talents, wystawa „Carnevale di Ragazzi” organizowana przez Beinnale di Venezia w ramach Dni Polskich.

Źródło: MIÓD I MLEKO

Written by admin on Kwiecień 1st, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin skanowanie lublin kserokopiarki warszawa tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin