Łyżeczka miodu świetnym lekarstwem na nocny kaszel dzieci   no comments

Posted at 9:03 pm in Polski Miód

Łyżeczka naturalnego miodu uspokaja małe dzieci i uśmierza ich uporczywy nocny kaszel, umożliwiając rodzicom spokojny sen – doszli do wniosku uczeni amerykańscy po serii badań.

Ich wyniki – opublikowane w naukowym periodyku „Archives of Pediatrics and Adolescent Medicine” – potwierdzają znane od wieków i stosowane w medycynie ludowej i tradycyjnej właściwości miodu.

Badania porównawcze na wybranej próbie 105 przeziębionych, kaszlących dzieci wykazały, że kuracja miodem przynosi efekty nie tylko na tle grupy dzieci, którym nic nie podano, ale także w porównaniu z dziećmi pijącymi syropy zawierające dextromethorphan, najczęściej stosowany środek antykaszlowy.

„Wyniki były uderzające i wykazały, że miód jest lepszy niż dextromethorphan”, który jest powszechnie używany w przypadku dziecięcych infekcji górnych dróg oddechowych – ocenił dr. Ian M. Paul z Pennsylvania State University, jeden z autorów opracowania. WIT

PAP – Nauka w Polsce

Źródło: Łyżeczka miodu świetnym lekarstwem na nocny kaszel dzieci

Written by admin on Sierpień 17th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format serwis ekspresów serwis ekspresów Lublin w Lublinie