Łyżeczka miodu świetnym lekarstwem na nocny kaszel dzieci   no comments

Posted at 9:03 pm in Polski Miód

Łyżeczka naturalnego miodu uspokaja małe dzieci i uśmierza ich uporczywy nocny kaszel, umożliwiając rodzicom spokojny sen – doszli do wniosku uczeni amerykańscy po serii badań.

Ich wyniki – opublikowane w naukowym periodyku „Archives of Pediatrics and Adolescent Medicine” – potwierdzają znane od wieków i stosowane w medycynie ludowej i tradycyjnej właściwości miodu.

Badania porównawcze na wybranej próbie 105 przeziębionych, kaszlących dzieci wykazały, że kuracja miodem przynosi efekty nie tylko na tle grupy dzieci, którym nic nie podano, ale także w porównaniu z dziećmi pijącymi syropy zawierające dextromethorphan, najczęściej stosowany środek antykaszlowy.

„Wyniki były uderzające i wykazały, że miód jest lepszy niż dextromethorphan”, który jest powszechnie używany w przypadku dziecięcych infekcji górnych dróg oddechowych – ocenił dr. Ian M. Paul z Pennsylvania State University, jeden z autorów opracowania. WIT

PAP – Nauka w Polsce

Źródło: Łyżeczka miodu świetnym lekarstwem na nocny kaszel dzieci

Written by admin on Sierpień 17th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format serwis ekspresów serwis SAECO Lublin w Lublinie wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin