Jarmark miodem i winem płynący   no comments

Posted at 10:40 pm in Polski Miód

Piaseczno W ubiegłą niedzielę, w parku miejskim w Piasecznie odbył się VII już Jarmark Piaseczyński. Mieszkańcy skorzystali z pięknej pogody i tłumnie przybyli na imprezę, aby zrobić zakupy i wziąć udział w licznych wydarzeniach artystycznych.
Sporym zainteresowaniem cieszyły się także stoiska z miodem i wyrobami pszczelarskimi, których było chyba w tym roku najwięcej. Może dlatego, że rok 2011 był dla pszczelarzy znacznie lepszy niż ubiegły. Oferowali oni nie tylko zwykłe miody lipowe, akacjowe, czy rzepakowe, ale także z pierzgą (działanie odżywcze, antybakteryjne i odtruwające) i dodatkiem propolisu (m.in. działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne). Można było zaopatrzyć się także w miody pitne oraz spróbować ważonego na ekstrakcie miodowym piwa. W ogóle na jarmarku różnego rodzaju trunków było bez liku. Przechodniów kusiły różnego rodzaju nalewki, krupnik (też na bazie miodu), pyszny podpiwek, oryginalny napój z kwiatu czarnego bzu oraz białoruski kwas chlebowy. 


Czytaj więcej…Źródło: Jarmark miodem i winem płynący

Written by admin on Wrzesień 17th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie w lublinie skanowanie lublin skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan drukowanie z internetu skanowanie dokumentacji lublin