Żywy wierzowiec   no comments

Posted at 8:00 am in Nowinki pszczelarskie

Budynek ma być przystosowany do gromadzenia wody pochodzącej z opadów i używania jej do nawadniania ogrodu. Woda ta będzie również służyła do spłukiwania toalet, co wydaje się być bardzo ekologicznym rozwiązaniem. Będzie to przykład zielonego budownictwa i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Inżynierowie chcą w swoim projekcie wykorzystać energię słoneczną. Specjalne zamontowane ogniwa słoneczne będą zasilały wieżowiec.

Singapur, tak jak wiele ogromnych metropolii, boryka się z problemem zanieczyszczenia środowiska. Dodatkowym problemem zaczyna być zanikanie naturalnych terenów zielonych poprzez gwałtowny rozwój miasta. Taki budynek jest dobrą inicjatywą, która choć w niewielkim stopniu, to jednak może poprawić jakość życia. Zgromadzone tam rośliny będą filtrować zanieczyszczone powietrze, a specjalna konstrukcja ekologicznego budynku ma zapewnić odpowiednią wentylację. Projektant wierzy w ekologiczne budowanie i uważa, że budynki powinny działać jak żywe systemy.

Zdjęcia za inhabitat.com

Źródło: Żywy wierzowiec

Written by admin on Wrzesień 10th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie skanowanie lublin hempla lublin wydruki lublin centrum tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy skanowanie lublin