Żywy wierzowiec   no comments

Posted at 8:00 am in Nowinki pszczelarskie

Budynek ma być przystosowany do gromadzenia wody pochodzącej z opadów i używania jej do nawadniania ogrodu. Woda ta będzie również służyła do spłukiwania toalet, co wydaje się być bardzo ekologicznym rozwiązaniem. Będzie to przykład zielonego budownictwa i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Inżynierowie chcą w swoim projekcie wykorzystać energię słoneczną. Specjalne zamontowane ogniwa słoneczne będą zasilały wieżowiec.

Singapur, tak jak wiele ogromnych metropolii, boryka się z problemem zanieczyszczenia środowiska. Dodatkowym problemem zaczyna być zanikanie naturalnych terenów zielonych poprzez gwałtowny rozwój miasta. Taki budynek jest dobrą inicjatywą, która choć w niewielkim stopniu, to jednak może poprawić jakość życia. Zgromadzone tam rośliny będą filtrować zanieczyszczone powietrze, a specjalna konstrukcja ekologicznego budynku ma zapewnić odpowiednią wentylację. Projektant wierzy w ekologiczne budowanie i uważa, że budynki powinny działać jak żywe systemy.

Zdjęcia za inhabitat.com

Źródło: Żywy wierzowiec

Written by admin on Wrzesień 10th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco kopiowanie tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin