Żywność powinna być lekarstwem   no comments

Posted at 5:40 am in Nowinki pszczelarskie

Niech żywność będzie lekarstwem – apelowała na komisji rolnictwa przewodnicząca Stowarzyszenia Polska Wolna od GMO, Anna Szmelcer. – Czekałem, że posłucham obiektywnej prawdy. A było to wystąpienie tendencyjne – spuentował Stanisław Ostrowicz, były kierownik Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

- Zwolennicy GMO próbują nas omamić mitami. Jeden z nich to mit oswajający, że człowiek zawsze produkował GMO. Drugi – mit, że są to uprawy proekologiczne. Kolejny, że uprawy te zapewniają rolnikom wyższe zyski – mówiła Anna Szmelcer. – Coraz mniej mamy ziaren naturalnych, korporacje dążą do uzależnienia od siebie – alarmowała. – Niech żywność będzie lekarstwem. 70% chorób spowodowanych jest złą żywnością – apelowała.

Jej występ nie przypadł do gustu słuchaczom. – Chyba wszyscy my tu zebrani i rząd Polski jesteśmy za tym, by Polska była wolna od GMO, ale pani nam tu prezentuje jakieś wyniki badań w Ameryce. Czy na terenie Polski były jakieś konkretne badania? – kierownik Referatu Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Rolnictwa Krzysztof Sporny. – Korporacja Monsanto łamie przepisy. Co robi z tym rząd Polski? – zapytała przewodnicząca stowarzyszenia, która nie umiała przytoczyć wyników badań prowadzonych na terenie naszego kraju. – Czekałem, że posłucham obiektywnej prawdy. A był to wystąpienie tendencyjne. Mówmy jak jest naprawdę. Nie pomijajmy tego, że badania oleju z odmian transgenicznych wykazały, że nie zawiera on szkodliwych substancji dla ludzi i zwierząt, podobnie jest z cukrem – podsumował jej prezentację Stanisław Ostrowicz, były kierownik Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

- W 2009 roku jako rada zajęliśmy już stanowisko w tej sprawie, nic więcej w tej sprawie nie zrobimy. Są od tego fachowcy u góry – podsumował dyskusję przewodniczący komisji Ryszard Winiarski.sklep miody

JaGA

Źródło: Żywność powinna być lekarstwem

Written by admin on Marzec 27th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan wydruki z internetu lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin