Pszczele przysmaki na targach   no comments

Posted at 1:20 am in Nowinki pszczelarskie

Pszczeli przysmak na targach

IX Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności odbędą się jak co roku w Karczowiskach koło Elbląga w dniach 6 – 7 sierpnia. Co roku kilka tysięcy pszczelarzy, ekoturystów, konsumentów miodu i zdrowej żywności odwiedza Karczowiska.

Impreza ta odbywa się pod patronatem prezydenta miasta Elbląg oraz wójta gminy Gronowo Elbląskie. Organizatorami targów są tradycyjnie P.P.H.U „Nektar” Cecylii i Waldemara Badeńskich, producenci miodów naturalnych oraz P.P.H.U Tomasza Łysonia z Sułkowic, głównego producenta sprzętu pszczelarskiego na polskim rynku.

Impreza w Karczowiskach jest przedsięwzięciem promującym tradycyjną, ekologiczną żywności oraz folklor. Z uwagi na niską świadomość społeczeństwa i niedocenioną wartość miodu, organizatorzy starają się możliwie w jak najefektowniejszy sposób umożliwić społeczeństwu nabyć tą wiedzę.

- Praca pszczelarza a dawniej bartnika, jest zajęciem niedocenianym. Jak wiadomo produkty pszczele stosowane są w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, a także kosmetycznym. Miód ma również doskonałe walory odżywcze – mówi Waldemar Badeński.

Podczas targów będą miały miejsce interesujące wydarzenia sceniczne. W tym roku zostanie zorganizowany konkurs zespołów folklorystycznych (niedziela). Wystąpią: Warmianki Sępopolskie, Ton – Lira z Braniewa, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Dąbrowa z Dąbrzyna, Tęcza Warmii z Braniewa, Kraszewianki, Antonówki z Małdyt, Dybzaki, Zespół Ludowy Wrzos, Nadwiślanie z Komorowa Żuławskiego oraz Pasłęczanie. Natomiast w sobotę wystąpi gdańska Kapela Promenadowa.

W czasie imprezy odbędą się m.in.: pokaz bartnictwa, miodobrania wraz z degustacją świeżego miodu, tworzenie świeć wg tradycyjnej metody sprzed 150 lat, prezentacja skansenu pszczelarskiego oraz wiele konkursów dla dzieci i dorosłych. Będzie także możliwość konchowania uszu czyli, oczyszczania ich za pomocą świec z wosku. Wszystkie te atrakcje, pozwolą elblążanom i mieszkańcom okolicznych gmin miło i ciekawie spędzić czas.

Uroczyste otwarcie imprezy w sobotę 6 sierpnia o godzinie 10:00, natomiast w niedzielę 7 sierpnia rozpoczęcie o godzinie 10:30.

 

autor: zam. IL

Źródło: Pszczele przysmaki na targach

Written by admin on Lipiec 31st, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format serwis ekspresów serwis ekspresów do kawy w Lublinie tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy