Pszczele przysmaki na targach   no comments

Posted at 1:20 am in Nowinki pszczelarskie

Pszczeli przysmak na targach

IX Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności odbędą się jak co roku w Karczowiskach koło Elbląga w dniach 6 – 7 sierpnia. Co roku kilka tysięcy pszczelarzy, ekoturystów, konsumentów miodu i zdrowej żywności odwiedza Karczowiska.

Impreza ta odbywa się pod patronatem prezydenta miasta Elbląg oraz wójta gminy Gronowo Elbląskie. Organizatorami targów są tradycyjnie P.P.H.U „Nektar” Cecylii i Waldemara Badeńskich, producenci miodów naturalnych oraz P.P.H.U Tomasza Łysonia z Sułkowic, głównego producenta sprzętu pszczelarskiego na polskim rynku.

Impreza w Karczowiskach jest przedsięwzięciem promującym tradycyjną, ekologiczną żywności oraz folklor. Z uwagi na niską świadomość społeczeństwa i niedocenioną wartość miodu, organizatorzy starają się możliwie w jak najefektowniejszy sposób umożliwić społeczeństwu nabyć tą wiedzę.

- Praca pszczelarza a dawniej bartnika, jest zajęciem niedocenianym. Jak wiadomo produkty pszczele stosowane są w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, a także kosmetycznym. Miód ma również doskonałe walory odżywcze – mówi Waldemar Badeński.

Podczas targów będą miały miejsce interesujące wydarzenia sceniczne. W tym roku zostanie zorganizowany konkurs zespołów folklorystycznych (niedziela). Wystąpią: Warmianki Sępopolskie, Ton – Lira z Braniewa, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Dąbrowa z Dąbrzyna, Tęcza Warmii z Braniewa, Kraszewianki, Antonówki z Małdyt, Dybzaki, Zespół Ludowy Wrzos, Nadwiślanie z Komorowa Żuławskiego oraz Pasłęczanie. Natomiast w sobotę wystąpi gdańska Kapela Promenadowa.

W czasie imprezy odbędą się m.in.: pokaz bartnictwa, miodobrania wraz z degustacją świeżego miodu, tworzenie świeć wg tradycyjnej metody sprzed 150 lat, prezentacja skansenu pszczelarskiego oraz wiele konkursów dla dzieci i dorosłych. Będzie także możliwość konchowania uszu czyli, oczyszczania ich za pomocą świec z wosku. Wszystkie te atrakcje, pozwolą elblążanom i mieszkańcom okolicznych gmin miło i ciekawie spędzić czas.

Uroczyste otwarcie imprezy w sobotę 6 sierpnia o godzinie 10:00, natomiast w niedzielę 7 sierpnia rozpoczęcie o godzinie 10:30.

 

autor: zam. IL

Źródło: Pszczele przysmaki na targach

Written by admin on Lipiec 31st, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin drukowanie z internetu skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy