Problemy pszczelarstwa   no comments

Posted at 3:00 am in Nowinki pszczelarskie

Coraz mniej pszczół

Wielokwiatowy, lipowy, gryczany, akacjowy, wrzosowy czy rzepakowy. Miód działa antybakteryjnie, regenerująco i przede wszystkim wzmacnia odporność. Z roku na rok jest go coraz mniej. Gospodarze biją na alarm.

fot. Wenecjusz Julewicz

fot. Wenecjusz Julewicz

Niestety, z roku na rok ubywa pszczół, a to przecież dzięki ich ciężkiej pracy produkcja miodu nadal jest możliwa. Powodów tegorocznego nieurodzaju jest wiele m.in. choroby owadów i zbyt długie, mroźne przedwiośnie.

Jednym z gospodarstw pszczelarskich, które na kryzys nie narzeka, jest pasieka państwa Dutkowiaków w Sulęcinie. Rocznie produkuje 45 ton miodu. Oparło się pszczelemu kryzysowi, dzięki kontroli nad owadami i własnej hodowli matek pszczelich.

W Polsce ginie 100 tysięcy rodzin pszczelich rocznie. Może się więc okazać, że za kilka lat zabraknie tych pracowitych robotnic do zapylania roślin.

Ewa Sadowska

Źródło: Problemy pszczelarstwa

Written by admin on Czerwiec 23rd, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format