Problemy pszczelarstwa   no comments

Posted at 3:00 am in Nowinki pszczelarskie

Coraz mniej pszczół

Wielokwiatowy, lipowy, gryczany, akacjowy, wrzosowy czy rzepakowy. Miód działa antybakteryjnie, regenerująco i przede wszystkim wzmacnia odporność. Z roku na rok jest go coraz mniej. Gospodarze biją na alarm.

fot. Wenecjusz Julewicz

fot. Wenecjusz Julewicz

Niestety, z roku na rok ubywa pszczół, a to przecież dzięki ich ciężkiej pracy produkcja miodu nadal jest możliwa. Powodów tegorocznego nieurodzaju jest wiele m.in. choroby owadów i zbyt długie, mroźne przedwiośnie.

Jednym z gospodarstw pszczelarskich, które na kryzys nie narzeka, jest pasieka państwa Dutkowiaków w Sulęcinie. Rocznie produkuje 45 ton miodu. Oparło się pszczelemu kryzysowi, dzięki kontroli nad owadami i własnej hodowli matek pszczelich.

W Polsce ginie 100 tysięcy rodzin pszczelich rocznie. Może się więc okazać, że za kilka lat zabraknie tych pracowitych robotnic do zapylania roślin.

Ewa Sadowska

Źródło: Problemy pszczelarstwa

Written by admin on Czerwiec 23rd, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco kopiowanie skanowanie lublin tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format