Naturalne Kosmetyki   no comments

Posted at 8:00 am in Nowinki pszczelarskie

Technologie które istnieją dzisiaj pozwalają nam produkować kosmetyki naturalne do każdego zastosowania, od kremów do ciała po szampony, od pudru do twarzy po tusz do rzęs. Nie musimy dłużej szukać kompromisów pomiędzy pięknem a zdrowiem. Używając wyłącznie naturalnych kosmetyków możemy zachować jednocześnie nasze piękno i zdrowie oraz dbamy o środowisko naturalne.

Kosmetyki organiczne to naturalne produkty kosmetyczne oparte o ekstrakty ziołowe, kwiatowe i korzenne oraz oleje roślinne. Używając organicznych kosmetyków naturalnych troszczysz się o zdrowie swojej skóry. Kiedy nakładasz je na swoją skórę, część zawartych w nich składników wchłaniana jest przez skórę do organizmu, to samo dzieje się z produktami syntetycznymi. Jeśli nawet są to niewielkie ilości to po długim czasie używania negatywne efekty muszą być widoczne.
Większość osób używających kosmetyków konwencjonalnych jest nadwrażliwych na jeden lub więcej składników zawartych w takich produktach. W przypadku organicznych kosmetyków naturalnych, zagrożenie to jest znacznie mniejsze. Sztucznie wytwarzane związki chemicznie są agresywne dla skóry. Produkty chemiczne często powodują wysypkę lub różnego rodzaju alergie, które można leczyć używając produktów na bazie składników organicznych, które oprócz swoich kosmetycznych właściwości mają również działanie terapeutyczne.

Kosmetyki naturalne oprócz właściwości pielęgnacyjnych posiadają szereg zalet. Mydła naturalne delikatnie pielęgnują, nie powodują podrażnień i nie wysuszają skóry.
Szampony naturalne świetnie odżywiają włosy, zachowując przy tym ich naturalne nawilżenie.
Kremy naturalne świetnie spełniają swoje funkcje, a wchłaniane przez skórę składniki są w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Kosmetyki naturalne to jednocześnie kosmetyki ekologiczne. Proces ich produkcji jest znacznie mniej uciążliwy dla środowiska od procesu produkcji kosmetyków konwencjonalnych, który zazwyczaj wymaga znacznie większych energii, pozostawiając przy tym wielkie ilości szkodliwych produktów ubocznych. Odpady takie nie rozkładają się w sposób naturalny i przez bardzo długi czas zalegają w środowisku. Z tego samego powodu bezpieczniejsze dla środowiska są również same kosmetyki ekologiczne produkowane z organicznych lub mineralnych surowców.

Kosmetyki mineralne to naturalne kosmetyki bazujące na składnikach mineralnych takich jak potas, wapń, magnez, dwutlenek tytanu, tlenek cynku, tlenki żelaza, karmin czy mika. Najczęstszym ich zastosowaniem jest makijaż mineralny, pudry, podkłady, różę, korektory i cienie. Kosmetyki mineralne są całkowicie obojętne dla skóry, dlatego nie powodują żadnych alergii, są znakomite do bardzo wrażliwych cer. Nie zatykają również porów, więc nadają się do cery z silnym trądzikiem. Skutecznie chronią również skórę przed promieniowaniem UVA oraz UVB, aż do 20 SPF.
Kosmetyki takie nie powodują podrażnień, pomagają w leczeniu skóry podrażnionej, poparzonej po operacjach. Są wodoodporne lecz jednocześnie łatwe do zmycia mleczkiem lub żelem. Stanowią jałowe środowisko, w którym nie rozwijają się drobnoustroje. Kosmetyki mineralne nie psują się i mają nieograniczony termin ważności.
Wapń przywraca równowagę, magnez pobudza metabolizm oraz relaksuje, a potas świetnie nawilży skórę.a

Źródło: Naturalne Kosmetyki

Written by admin on Wrzesień 10th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin skanowanie Lublin skanowanie dokumentacji lublin tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format