Kuchnia Polska   no comments

Posted at 5:00 pm in Nowinki pszczelarskie
kuchnia_polska1 Najnowsza książka kucharska Małgorzaty Puzio prezentuje ponad 1000 przepisów – receptur tradycyjnych polskich dań, nadążających z duchem czasów, a także tych, które do naszej kuchni polskiej przywędrowały z różnych zakątków świata i zadomowiły się w niej.

 

Wydawcą jest warszawski „Arystoteles” Marka Matusiaka, a swoją cegiełkę do jej publikacji dołożył także „Sądecki Bartnik”.

W gronie promotorów polskich tradycji kulinarnych znalazł się również Program „Poznaj Dobrą Żywność”, prowadzony przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, bowiem trudno wyobrazić sobie tradycyjne polskie smaki bez najwyższej jakości surowców, z których powinny one powstawać.

Polską kuchnię ukształtowało ponad 1000 lat historii, najróżniejszych wpływów kultur krajów sąsiednich, mód, czasów świetności, biedy i prosperity, upadku, rozbiorów, wojen, przesiedleń i komuny. Dlatego potrawy polskie są tak różnorodne, bo pełne smaków wielu narodów.

Każdy z nas ma chyba genetycznie zakodowane swoje własne smaki i aromaty wyniesione z domu rodzinnego. Wiele z nich ta książka przypomni i podpowie jak do nich powrócić.

Oczywiście, co jakiś czas „nachodzą” nas mody na kuchnie zagraniczne, orientalne, czy jedzenie fastfoodowe, ale po wejściu do Unii Europejskiej okazało się, że nasze narodowe przysmaki potrafią podbijać żołądki, umysły i serca ludzi na całym świecie. Wszak… „Polacy, nie gęsi…” i swój niepowtarzalny „język kulinarny” mają!!!

O tym także przekonamy się zaglądając na karty „Tradycyjnej Kuchni Polskiej”, na których znajdziemy także sporo potraw z miodem i na miodzie.

A ponieważ w gotowaniu niezbędna jest także wyobraźnia i pewna doza zdrowego szaleństwa, przeto gorąco polecamy Państwu te książkę.

 

puzio_m puzio_m1

Na zdjęciach Małgorzata Puzio – współautorka publikacji i jedna z najlepiej gotujących polskich aktorek (foto: Wydawnictwo „Arystoteles”).

Źródło: Kuchnia Polska

Written by admin on Luty 28th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
kopiowanie Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie Lublin projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format skanowanie lublin hempla lublin wydruki lublin centrum tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy