Inwazja pszczół w Berlinie   no comments

Posted at 4:00 pm in Nowinki pszczelarskie

Inwazja pszczół w BerlinieZa kilka tygodni mieszkańcy Berlina będą na każdym kroku otoczeni przez pszczoły. Niemieccy przyrodnicy wpadli na kontrowersyjny pomysł: założą w stolicy ule pszczół – także na Bundestagu.

Hans Oberländer z Uniwersytetu Humboldta mówi, że to forma niecodziennej kampanii informacyjnej, która ma zwrócić uwagę ludzi na rolę jaką pszczoły odgrywają w przyrodzie i masowe wymieranie tych owadów z powodu nadmiaru pestycydów stosowanych w rolnictwie.

Ule pojawią się jeszcze w marcu na dachach budynków w centrum Berlina – m.in. na budynku parlamentu, uniwersytetu, na Wyspie Muzeów czy katedrze.

W przeciwieństwie do os, które zjadają resztki, pszczoły żywią się nektarem więc nie powinny denerwować mieszkańców i turystów w czasie posiłków na świeżym powietrzu – mówi Corinna Hölzer, jedna ze współorganizatorek akcji.

Źródło: sfora.pl

Źródło: Inwazja pszczół w Berlinie

Written by admin on Marzec 19th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin serwis ekspresów naprawa ekspresów Lublin w Lublinie wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan