Dni Wina i Miodu w Focus Mall Zielona Góra   no comments

Posted at 1:20 pm in Nowinki pszczelarskie

Miniony weekend upłynął w Zielonej Górze pod hasłem „Dni Wina i Miodu w Focus Mall Zielona Góra”. W imprezie, ściśle powiązanej z nadchodzącym świętem Winobrania, udział wziął gość specjalny -Tomasz Zubilewicz, znany prezenter pogody ze stacji telewizyjnej TVN. Na licznych stanowiskach podziwialiśmy regionalne produkty – wina z lokalnych winnic oraz miody, również pitne.

Za chwilę przygotowywane będzie tiramisu. Z udziałem widzów, pod kierunkiem fachowca.

Lubuska tradycja winiarska sięga XIII w. i opiera się na dziesiątkach małych winnic i wytwórni, które funkcjonowały w domowych warunkach. Nie był to wielki biznes, raczej folklor i sposób na życie. Winnice tworzyły klimat regionu. Również dzisiaj lubuscy winiarze chcą, by uprawa winorośli była atutem i marką województwa. Winnice przecież na całym świecie przyciągają turystów. Polskie winnice tym bardziej powinny, bo tu prowadzi się przede wszystkim ekologiczną uprawę winorośli oraz ekologiczną produkcję wina.

Wśród atrakcji Dni Wina i Miodu były konkursy, kulinarne rywalizacje najlepszych zielonogórskich mistrzów kuchni, Bachus ze swoją świtą, degustacje miodów regionalnych, smakołyków przygotowanych przez uczestników konkursów kulinarnych.

O lubuskich winnicach, Szlaku Miodu i Wina przeczytasz także w serwisie Wiadomości24.pl

Źródło: Dni Wina i Miodu w Focus Mall Zielona Góra

Written by admin on Sierpień 31st, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco kopiowanie serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin wydruki z internetu lublin projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format