Pomoc dla Gminy Wilków   no comments

Posted at 10:00 am in Polski Miód

Z inicjatywy Zbigniewa Pęcaka, Prezesa Lubelskiego Towarzystwa Pszczelniczego 17 października 2010 r. w Wilkowie zorganizowano spotkanie mieszkańców Gminy Wilków, poszkodowanych w tegorocznej powodzi z przedstawicielami organizacji oraz firm, które gotowe są pomóc w odbudowie infrastruktury rolniczej tego regionu. Na spotkanie do gminnej biblioteki licznie przybyli poszkodowani w powodzi pszczelarze, chmielarze i sadownicy, Wójt Gminy Wilków, mgr Grzegorz Teresiński, Adam Stępień – przedstawiciel Krajowej Rady Izb Rolniczych z Warszawy, redaktor naczelna czasopisma „Pszczelarstwo” Pani Krystyna Wyzner z Warszawy, Dariusz Więcek – producent uli z Biecza, Jerzy Skiba – producent węzy pszczelej z Tomaszowa Lubelskiego, Lucjan Kurowski z Firmy Lucjan i Grzegorz Kurowscy Końskowola – Krzewy Ozdobne, Jan Madej, Prezes Nadwiślańskiego Zrzeszenia Plantatorów Chmielu w Wilkowie, Danuta Dąbrowska – Signal Iduna – Ubezpieczenia, Dariusz Małanowski – PszczeliPark Przybyszewski Małanowski.

http://fundusz.ltp.net.pl/wp-content/uploads/2010/10/1-300x200.jpg

Z konkretną pomocą wystąpiło Lubelskie Towarzystwo Pszczelnicze, które utworzyło Pszczelniczy Fundusz Asekuracyjny za pośrednictwem którego napływają oferty pomocy zarówno rzeczowej jak i finansowej dla poszkodowanych pszczelarzy. Dariusz Więcek, producent uli oraz Jerzy Skiba producent węzy pszczelej zaoferowali swoje produkty dla poszkodowanych pszczelarzy gminy Wilków w cenach z maksymalnym upustem. Muszę dodać, że Pan Dariusz Więcek sam ucierpiał na wskutek powodzi, co nie przeszkodziło mu wspierać innych poszkodowanych. Włodzimierz Cyc z Firmy „Barć” z Biszczy, absolwent Technikum Pszczelarskiego, pszczelarz, na którego zawsze można liczyć przygotował podstawowe zestawy dla poszkodowanych pszczelarzy – kapelusz, podkurzacz, dłuto i miotełka.

Szkoda, że pomimo obietnic na spotkaniu zabrakło producentów materiału chmielarskiego i sadowniczego(wstyd Panie i Panowie tak się nie robi tylu ludzi czeka na waszą pomoc). Mam nadzieję, że to tylko chwilowe niedyspozycje chmielarzy i szkółkarzy, które zostaną nadrobione w najbliższym czasie i że wkrótce dojdzie do spotkania, konkretnych ustaleń co do formy pomocy dla Gminy Wilków.

Chciałbym serdecznie podziękować współgospodarzom spotkania, Pani Barbarze i Krzysztofowi Giza ze Szczekarkowa, którzy pomagali w organizacji przedsięwzięcia.

To co zobaczyłem, to co usłyszałem na zawsze utkwi mi w sercu. Żadne słowa nie są w stanie opisać mojego współczucia. Boli mnie jedno, że nie potrafię przekonać innych, że warto pomagać,

Ja ze swojej strony deklaruję i obiecuję dalszą pomoc poszkodowanym, nie tylko z gminy Wilków i zapewniam ze dopóki będę koordynatorem tej akcji, odpowiemy na każdy apel potrzebujących i postaramy się tak jak do Wilkowa dotrzeć jak najszybciej z pomocą .

Z drugiej strony zapraszam w dalszym ciągu do współpracy tych którzy mogą w jakikolwiek sposób wesprzeć działania ,,Lubelskiego Towarzystwa Pszczelniczego”.

Termin następnego spotkania w Wilkowie około 15 grudnia.

Informujemy także że wysłaliśmy pierwsze listy dziękczynne uczestnikom tworzenia ,,Pszczelniczego Funduszu Asekuracyjnego”

Podaję raz jeszcze adresy kontaktowe:

Dariusz Małanowski tel. 880 750 327

e-mail: malanowski@pszczelipark.pl

Sławomir Przybyszewski tel. 531 555 054

e-mail: park@pszczelipark.pl

Zbigniew Pęcak tel. 501 266 623

e-mail: info@ltp.net.pl

Nr .Konta

Bank: PKO S.A 16 1240 2454 1111 0010 3168 9125
Z dopiskiem ,,Powódź”

Źródło: Pomoc dla Gminy Wilków

Written by admin on Październik 20th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy serwis ekspresów serwis ekspresów Lublin w Lublinie wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format