XI Targi Rzeźby, Kowalstwa i Tkaniny Dwuosnowowej   no comments

Posted at 6:40 pm in Nowinki pszczelarskie

Kilkudziesięciu twórców ludowych z Podlasia i nie tylko zaprezentuje swoje wyroby na Targach Rzeźby Ludowej, Kowalstwa i Tkaniny Dwuosnowowej w Białymstoku. Światki i ptaki rzeźbione w lipowym drewnie, janowskie tkaniny dwuosnowowe, kute krzyże, motyki i siekiery, ręcznie toczone naczynia ceramiczne z Czarnej Wsi Kościelnej i wiele innych wyrobów tradycyjnego rzemiosła i sztuki ludowej Podlasia można będzie podziwiać i nabyć od rzeźbiarzy, kowali i tkaczek.

Impreza etnograficzna adresowana jest do miłośników i koneserów współczesnej sztuki i rękodzieła ludowego.

Odbędzie się w Białymstoku 5 września na Rynku Kościuszki w godz. 9.00-14.00.

Na targi obok artystów z regionu zaproszono licznych twórców z Polski i Litwy.

Nie zabraknie także wiejskiego pieczywa, wędlin, serów korycińskich, oscypków, obwarzanków i „cukrów” odpustowych, sękaczy i „mrowisk” z Puńska. Na jarmark zgodnie z tradycją zjadą pszczelarze nagrodzeni na tegorocznej Podlaskiej Biesiadzie Miodowej w Tykocinie. Na scenie pojawi się muzykujący na harmoniach pedałowych m.in. Jan Płoński z wnukiem i Edward Malinowski.

Źródło: UM Białystok/ Internet TVP Białystok

Źródło: XI Targi Rzeźby, Kowalstwa i Tkaniny Dwuosnowowej

Written by admin on Wrzesień 1st, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie w lublinie skanowanie lublin skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin hempla lublin wydruki lublin centrum wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin drukowanie z internetu