Watykan błogosławi GMO: bez zagrożeń   no comments

Posted at 9:20 pm in Polski Miód

Papieska Akademia Nauk poparła żywność genetycznie modyfikowaną (GMO), podkreślając, że w stosowanej technice nie ma zagrożeń.

pszczelipark_robotnica_025.jpg

Opublikowana właśnie rozprawa na ten temat to rezultat badań przeprowadzonych w maju z inicjatywy tej watykańskiej instytucji.

Pod dokumentem podpisało się 40 naukowców – siedmiu członków Papieskiej Akademii oraz 33 ekspertów z zewnątrz.

Miliard ludzi głodnych

W rozprawie podkreślono, że obecnie ponad miliard ludzi na świecie jest niedożywionych, co wymaga „pilnego rozwoju nowych systemów i technologii rolnych”.

Jest to tym pilniejsze – uważają badacze – ze względu na skutki przewidywanych zmian klimatycznych na świecie i redukcji zasobów wody dla rolnictwa.

W inżynierii genetycznej nic groźnego

Ponadto zwrócono uwagę na to, że obecne praktyki rolne nie są elementem zrównoważonego rozwoju, o czym świadczy ogromna utrata terenów pod uprawy oraz stosowanie „niedopuszczalnych ilości pestycydów prawie na całym świecie”.

W świetle tej sytuacji – uznali naukowcy – właściwe zastosowanie inżynierii genetycznej i innych nowoczesnych technik molekularnych w rolnictwie przyczynia się do sprostania wyzwaniom. Nie ma – podkreślili – nic groźnego w stosowaniu inżynierii genetycznej w celu poprawy upraw.

Papieska Akademia Nauk – watykańskie towarzystwo naukowe, do którego należą powoływani przez papieży wybitni przedstawiciele nauk matematycznych i przyrodniczych z różnych państw.

Źródło: polskie radio

Źródło: Watykan błogosławi GMO: bez zagrożeń

Written by admin on Grudzień 15th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco kopiowanie plakaty lublin skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan skanowanie dokumentacji lublin