Watykan błogosławi GMO: bez zagrożeń   no comments

Posted at 9:20 pm in Polski Miód

Papieska Akademia Nauk poparła żywność genetycznie modyfikowaną (GMO), podkreślając, że w stosowanej technice nie ma zagrożeń.

pszczelipark_robotnica_025.jpg

Opublikowana właśnie rozprawa na ten temat to rezultat badań przeprowadzonych w maju z inicjatywy tej watykańskiej instytucji.

Pod dokumentem podpisało się 40 naukowców – siedmiu członków Papieskiej Akademii oraz 33 ekspertów z zewnątrz.

Miliard ludzi głodnych

W rozprawie podkreślono, że obecnie ponad miliard ludzi na świecie jest niedożywionych, co wymaga „pilnego rozwoju nowych systemów i technologii rolnych”.

Jest to tym pilniejsze – uważają badacze – ze względu na skutki przewidywanych zmian klimatycznych na świecie i redukcji zasobów wody dla rolnictwa.

W inżynierii genetycznej nic groźnego

Ponadto zwrócono uwagę na to, że obecne praktyki rolne nie są elementem zrównoważonego rozwoju, o czym świadczy ogromna utrata terenów pod uprawy oraz stosowanie „niedopuszczalnych ilości pestycydów prawie na całym świecie”.

W świetle tej sytuacji – uznali naukowcy – właściwe zastosowanie inżynierii genetycznej i innych nowoczesnych technik molekularnych w rolnictwie przyczynia się do sprostania wyzwaniom. Nie ma – podkreślili – nic groźnego w stosowaniu inżynierii genetycznej w celu poprawy upraw.

Papieska Akademia Nauk – watykańskie towarzystwo naukowe, do którego należą powoływani przez papieży wybitni przedstawiciele nauk matematycznych i przyrodniczych z różnych państw.

Źródło: polskie radio

Źródło: Watykan błogosławi GMO: bez zagrożeń

Written by admin on Grudzień 15th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format plakaty lublin