Pszczoły i kolarze   no comments

Posted at 8:00 pm in Polski Miód
Mistrz olimpijski z Pekinu, trzykrotny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas Fabien Cancellara był o krok od wycofania się z Vuelta a Espana. Wszystko za sprawą uczulenia na pszczeli jad. Po dwukrotnym użądleniu szwajcarski kolarz trafił do szpitala.
Mistrz świata i złoty medalista olimpijski Fabien Cancellara (Wikipedia)

Dziewiąty w rankingu USI zawodnik został hospitalizowany w Szwajcarii kilkanaście godzin przed rozpoczęciem 66. edycji prestiżowego wyścigu w Hiszpanii.
Silna reakcja alergiczna na jad sprawiała, że kolarz miał kłopoty z oddychaniem, dlatego otrzymał tlen. Po przeprowadzeniu specjalistycznych badań został wypisany ze szpitala, gdzie spędził sześć godzin. W piątek wieczorem dołączył do swojej grupy Leopard Trek.

Vuelta a Espana rozpocznie się w sobotę drużynową jazdą na czas ulicami Benidorm (13,5 km). Podczas 21 etapów (w tym dziewięciu górskich) kolarze pokonają łącznie ponad 3320 km. 
Źródło: tvn24.plŹródło: Pszczoły i kolarze

Written by admin on Sierpień 20th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin