Pomoc dla Gminy Wilków no comments
Z inicjatywy Zbigniewa Pęcaka, Prezesa Lubelskiego Towarzystwa Pszczelniczego 17 października 2010 r. w Wilkowie zorganizowano spotkanie mieszkańców Gminy Wilków, poszkodowanych w tegorocznej powodzi z przedstawicielami organizacji oraz firm, które gotowe są pomóc w odbudowie infrastruktury rolniczej tego regionu. Na spotkanie do gminnej biblioteki licznie przybyli poszkodowani w powodzi pszczelarze, chmielarze i sadownicy, Wójt Gminy Wilków, mgr Grzegorz Teresiński, Adam Stępień – przedstawiciel Krajowej Rady Izb Rolniczych z Warszawy, redaktor naczelna czasopisma „Pszczelarstwo” Pani Krystyna Wyzner z Warszawy, Dariusz Więcek – producent uli z Biecza, Jerzy Skiba – producent węzy pszczelej z Tomaszowa Lubelskiego, Lucjan Kurowski z Firmy Lucjan i Grzegorz Kurowscy Końskowola – Krzewy Ozdobne, Jan Madej, Prezes Nadwiślańskiego Zrzeszenia Plantatorów Chmielu w Wilkowie, Danuta Dąbrowska – Signal Iduna – Ubezpieczenia, Dariusz Małanowski – PszczeliPark Przybyszewski Małanowski.
Z konkretną pomocą wystąpiło Lubelskie Towarzystwo Pszczelnicze, które utworzyło Pszczelniczy Fundusz Asekuracyjny za pośrednictwem którego napływają oferty pomocy zarówno rzeczowej jak i finansowej dla poszkodowanych pszczelarzy. Dariusz Więcek, producent uli oraz Jerzy Skiba producent węzy pszczelej zaoferowali swoje produkty dla poszkodowanych pszczelarzy gminy Wilków w cenach z maksymalnym upustem. Muszę dodać, że Pan Dariusz Więcek sam ucierpiał na wskutek powodzi, co nie przeszkodziło mu wspierać innych poszkodowanych. Włodzimierz Cyc z Firmy „Barć” z Biszczy, absolwent Technikum Pszczelarskiego, pszczelarz, na którego zawsze można liczyć przygotował podstawowe zestawy dla poszkodowanych pszczelarzy – kapelusz, podkurzacz, dłuto i miotełka.
Szkoda, że pomimo obietnic na spotkaniu zabrakło producentów materiału chmielarskiego i sadowniczego(wstyd Panie i Panowie tak się nie robi tylu ludzi czeka na waszą pomoc). Mam nadzieję, że to tylko chwilowe niedyspozycje chmielarzy i szkółkarzy, które zostaną nadrobione w najbliższym czasie i że wkrótce dojdzie do spotkania, konkretnych ustaleń co do formy pomocy dla Gminy Wilków.
Chciałbym serdecznie podziękować współgospodarzom spotkania, Pani Barbarze i Krzysztofowi Giza ze Szczekarkowa, którzy pomagali w organizacji przedsięwzięcia.
To co zobaczyłem, to co usłyszałem na zawsze utkwi mi w sercu. Żadne słowa nie są w stanie opisać mojego współczucia. Boli mnie jedno, że nie potrafię przekonać innych, że warto pomagać,
Ja ze swojej strony deklaruję i obiecuję dalszą pomoc poszkodowanym, nie tylko z gminy Wilków i zapewniam ze dopóki będę koordynatorem tej akcji, odpowiemy na każdy apel potrzebujących i postaramy się tak jak do Wilkowa dotrzeć jak najszybciej z pomocą .
Z drugiej strony zapraszam w dalszym ciągu do współpracy tych którzy mogą w jakikolwiek sposób wesprzeć działania ,,Lubelskiego Towarzystwa Pszczelniczego”.
Termin następnego spotkania w Wilkowie około 15 grudnia.
Informujemy także że wysłaliśmy pierwsze listy dziękczynne uczestnikom tworzenia ,,Pszczelniczego Funduszu Asekuracyjnego”
Podaję raz jeszcze adresy kontaktowe:
Dariusz Małanowski tel. 880 750 327
e-mail: malanowski@pszczelipark.pl
Sławomir Przybyszewski tel. 531 555 054
e-mail: park@pszczelipark.pl
Zbigniew Pęcak tel. 501 266 623
e-mail: info@ltp.net.pl
Nr .Konta
Bank: PKO S.A 16 1240 2454 1111 0010 3168 9125
Z dopiskiem ,,Powódź”
Źródło: Pomoc dla Gminy Wilków
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.