Polskie Jadło Klasyka Polska   no comments

Posted at 10:00 am in Polski Miód

O ile na obiad można się w stolicy umówić prawie wszędzie, o tyle śniadanie to trudniejszy temat. Śniadania oferuje restauracja Polskie Jadło Klasyka Polska.

W godzinach 9 – 12 podawane są tu śniadania w pięciu wariantach. Kuchnię typowo polską reprezentują dwa zestawy śniadaniowe: krakowski i wiejski. W zestawie krakowskim znajdziemy jajka na miękko, kiełbasę krakowską, twarożek ze szczypiorkiem oraz miód i trzy rodzaje konfitur. Wśród pieczywa serwowanego do tego zestawu są krakowskie precle. Pożywne śniadanie wiejskie to – prócz jajecznicy na bekonie – również wiejska szynka, pasztet i twaróg, podawane ze świeżym wiejskim chlebem. Do zestawu dodawany jest także miód i konfitury.

W słodkim zestawie kontynentalnym znajdziemy miękkie croissanty lub chrupiące tosty serwowane ze świeżym masłem, a także trzy rodzaje konfitur i miód. Smakoszy śniadań angielskich z całą pewnością zadowolą jajka sadzone na bekonie, fasola oraz świeże pieczywo, z którego szef kuchni szczególnie poleca grahamkę z ciemnej mąki lub pszenną kajzerkę. Ten, kto woli jajka gotowane zdecyduje się zapewne na zestaw wiedeński, w którym – prócz jajek po wiedeńsku – znajdzie się także szynka konserwowa, twarożek ze szczypiorkiem oraz miód i konfitura.

Wszystkie śniadania serwowane są z kawą, herbatą lub kakao. Do wyboru są też soki: pomarańczowy, grejpfrutowy lub z czarnej porzeczki.

Cena zestawu: około 20 zł

Restauracja Polskie Jadło Klasyka Polska znajduje się przy Alejach Jerozolimskich 30, tuż przy Rondzie de Gaulle’a. Czynna jest w godzinach 09.00-24.00.

Źródło: Luxlux

Źródło: Polskie Jadło Klasyka Polska

Written by admin on Wrzesień 28th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format