Pierwszy dzień wiosny   no comments

Posted at 11:00 am in Nowinki pszczelarskie

W dniu 21 marca w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 w Elblągu odbyła się niezwykle wiosenna impreza pod hasłem Ekologiczny Pierwszy Dzień Wiosny 2011 – Przez zabawę i eksperyment do wiedzy.

Autor: arch. szkoły

Przedszkolaki z Przedszkola nr 15, klasa „0” z SP nr 21 oraz uczniowie najmłodszych klas Szkoły Podstawowej działającej przy Ośrodku z radością uczestniczyli w „zielonej lekcji” i wspólnej zabawie. Dzieci wędrując przez cztery krainy: „Wesołego słoneczka”, „Bajkowy świat zwierząt”, „Świat nauki” oraz „Leśną krainę” rozwiązywały zagadki, krzyżówki, układały puzzle, rozsypanki wyrazowe, rozpoznawały zwierzęta po ich tropach, wzięły udział w konkursie plastycznym na „Wesołe słoneczko”… Ogromnym powodzeniem u wszystkich dzieci cieszyły się zabawy z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu do obserwacji przyrodniczych: mikroskopów, lornetek i szkieł powiększających.

Ekologiczny Pierwszy Dzień Wiosny był również okazją do podsumowanie międzyszkolnego konkursu plastycznego pn. „W bajkowym świecie zwierząt”, który realizowany był w ramach projektu „W bajkowym świecie zwierząt – poznajemy i chronimy bioróżnorodność” – laureata ogólnopolskiego konkursu grantowego “P&G. Żyj, poznawaj, rozwijaj się.” Laureatami konkursu zostali: Arkadiusz Rybak i Agata Bisaga z SP nr 16, Andrzej Landowski z SP nr 21 oraz Kacper Trawiński, Natalia Potorska i Karolina Maciuszonek z OSW Nr 2. Gratulujemy!

Źródło: Pierwszy dzień wiosny

Written by admin on Marzec 23rd, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin plakaty lublin wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan