Miody czeskie – Ing.Marek Sznapka   no comments

Posted at 9:51 am in Miód pitny

Między 26 a 28 czerwca 2010 roku degustowaliśmy czeskie Miody Pitne inżyniera Marka Sznapki, które to Bramborak zdobył podczas wypadu do naszych południowych sąsiadów.


Data: 26-27 czerwca 2010
Uczestnicy: – Kmiciorak, Mari, K.Koczownik
Miejsce:
Roztocze Wschodnie/Południowe
Degustowane miody:
1. Cernorybizova medovina (trójniak), Ing.Marek Sznapka www.sznapka.cz
2. Malinova medovina (trójniak),
Ing.Marek Sznapka
3. Bojarska medovina (czwórniak),
Ing.Marek Sznapka

Pierwszy otworzyliśmy trójniak z czarnego bzu, o bardzo intensywnym aromacie owoców, zupełnie zagłuszającym smak miodu. Nie powiem – smaczny ale zbyt intensywny, co zresztą jak się później okazało cechowało pozostałe miody tego wytwórcy, któreśmy degustowali. 

Jak przystało na miód z czarnego bzu – barwa jego była niezwykle ciemna.

Kolejnym miodem był malinowy trójniak, który podobnie jak ten z owoców czarnego bzu – był niebywale aromatyczny i tak niesłychanie malinowy, iż do soku malinowego bardziej podobny niż do miodu. Smaku miodu tam w ogóle już nie czuliśmy. Jednak jako ów sok- na pewno smakowity i zdaje się z naturalnych 
malin. 

Oto jaką miał ów malinowy trójniak barwę.

Ostatni był Bojarski czwórniak, na którym się zawiedliśmy srogo. Z tego powodu, iż okazał się zepsuty. Na kontretykiecie widniała data przydatności do spożycia wrzesień 2007. Musieliśmy go więc wylać, a o smaku nie możemy się wypowiedzieć, bo po zepsuciu nawet najlepszy miód czy wino ma smak koszmarny. Niestety korki we wszystkich miodach z tej wytwórni okazały się niebywale liche, rozpadały się na kawałki. Kolejny przykład oszczędzania na korkach. Lepiej już w takim przypadku zakorkować plastykowymi, jak robiono to w Poznańskiej spółdzielni niegdyś, niż narażać zawartość flaszy na popsowanie.

Źródło: Miody czeskie – Ing.Marek Sznapka

Written by admin on Sierpień 21st, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco kopiowanie serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format skanowanie dokumentacji lublin