Finał konkursu ekologicznego   no comments

Posted at 1:20 pm in Nowinki pszczelarskie
Finał konkursu ekologicznego
Zakończył się konkurs: “Ekologia w perspektywie zrównoważonego rozwoju”. Laureaci  otrzymali eko – nagrody ufundowane ze środków powiatu wołomińskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.Głównym organizatorem konkursu “Ekologia w perspektywie zrównoważonego rozwoju” jest Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Wołominie.pszczelipark_chaber_blawatek
Finał konkursu „Ekologia w perspektywie zrównoważonego rozwoju powiatu wołomińskiego” oraz uroczyste wręczenie nagród odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Jadowie (siedzibie współorganizatora konkursu). Nad wyborem najlepszych z najlepszych pracowało jury, w składzie: Mariusz Kubat (przewodniczący komisji), Beata Łubczonek i Jolanta Cyrych – Prochacka. Spośród szkół z terenu powiatu wołomińskiego, które wpłynęły na konkurs, wyłoniono następujących laureatów: w kategorii wiersz – I miejsce zdobyła Ewelina Jagiełło z Zespołu Szkół w Słupnie za „S.O.S. dla Ziemi”; II miejsce otrzymał Grzegorz Skopka z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce oraz Radosław Majewski z Zespołu Szkół w Słupnie, natomiast III miejsce powędrowało do Bartłomieja Aniołkowskiego z Zespołu Szkół w Słupnie i Rafała Rusowicza z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce, wyróżnienie otrzymała Katarzyna Wiśniewska z Zespołu Szkół nr 1 LO im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie; w kategorii fraszka zwyciężyła Alicja Michalska z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce z utworem „Na śmiecia”, II miejsce przyznano Agnieszce Janus z LO im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach, III miejsce Filipowi Martyniakowi z Zespół Szkół Publicznych nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce; w kategorii spot reklamowy – scenariusz lub prezentacja – I miejsce otrzymała Edyta Wawryszuk z Zespołu Szkół nr 1 LO im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie.
Konkurs udowodnił, że dzieci i młodzież mają świadomość ekologiczną i wiedzą jak przestrzegać eko – zasad, by żyć w czystym środowisku.
„(…)Z recyklingiem
śmiało się zapoznaj.
W siatce lnianej noś zakupy.
Wtedy ekolodzy
przyjmą cię do grupy.
Będąc w tak zacnej elicie,
nowe pomysły wymyślicie.
By dla wspólnej sprawy móc pracować,
ostatniej czystości
procenty zachować.
Wyleczyć krwawe natury rany
z brudu i chemii.
Wszystko to zrobić dla naszej
matki Ziemi.”
( „S.O.S. dla Ziemi”, Autor:  Ewelina Jagiełło, fragm.)
Wiedzą też jak straszne skutki może mieć brak poszanowania dla natury:
„(…) Ziemia nieodwracalnie się odmieni,
Nie będzie brązu i zieleni,
Tylko wszechobecne szarości
Dzięki ludzkiej bezmyślności.”
(„Na śmiecia”,Autor: Alicja Michalska, fragm.)
Laureatom konkursu wręczono atrakcyjne nagrody, w tym: telefony komórkowe z baterią słoneczną, odtwarzacze MP4, latarki oraz ładowarki solarne.
Należy podkreślić dodatkowy wymiar edukacyjny wręczanych nagród, których użytkowanie przynosi konkretny efekt ekologiczny w postaci zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i promocji właściwych postaw proekologicznych.
Choć finał tego eko – konkursu już za nami, nie wszystko stracone, dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił w eko – tematach. Obecnie trwa bowiem jeszcze III część konkursu “Foto Natura” – przyroda w powiecie wołomińskim “Lato” (do 30 września tego roku).
Sylwia Kowalska

Finał konkursu ekologicznego
Zakończył się konkurs: “Ekologia w perspektywie zrównoważonego rozwoju”. Laureaci  otrzymali eko – nagrody ufundowane ze środków powiatu wołomińskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.Głównym organizatorem konkursu “Ekologia w perspektywie zrównoważonego rozwoju” jest Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Wołominie.Finał konkursu „Ekologia w perspektywie zrównoważonego rozwoju powiatu wołomińskiego” oraz uroczyste wręczenie nagród odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Jadowie (siedzibie współorganizatora konkursu). Nad wyborem najlepszych z najlepszych pracowało jury, w składzie: Mariusz Kubat (przewodniczący komisji), Beata Łubczonek i Jolanta Cyrych – Prochacka. Spośród szkół z terenu powiatu wołomińskiego, które wpłynęły na konkurs, wyłoniono następujących laureatów: w kategorii wiersz – I miejsce zdobyła Ewelina Jagiełło z Zespołu Szkół w Słupnie za „S.O.S. dla Ziemi”; II miejsce otrzymał Grzegorz Skopka z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce oraz Radosław Majewski z Zespołu Szkół w Słupnie, natomiast III miejsce powędrowało do Bartłomieja Aniołkowskiego z Zespołu Szkół w Słupnie i Rafała Rusowicza z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce, wyróżnienie otrzymała Katarzyna Wiśniewska z Zespołu Szkół nr 1 LO im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie; w kategorii fraszka zwyciężyła Alicja Michalska z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce z utworem „Na śmiecia”, II miejsce przyznano Agnieszce Janus z LO im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach, III miejsce Filipowi Martyniakowi z Zespół Szkół Publicznych nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce; w kategorii spot reklamowy – scenariusz lub prezentacja – I miejsce otrzymała Edyta Wawryszuk z Zespołu Szkół nr 1 LO im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie.Konkurs udowodnił, że dzieci i młodzież mają świadomość ekologiczną i wiedzą jak przestrzegać eko – zasad, by żyć w czystym środowisku.
„(…)Z recyklingiemśmiało się zapoznaj.W siatce lnianej noś zakupy.Wtedy ekolodzyprzyjmą cię do grupy.Będąc w tak zacnej elicie,nowe pomysły wymyślicie.By dla wspólnej sprawy móc pracować,ostatniej czystościprocenty zachować.Wyleczyć krwawe natury ranyz brudu i chemii.Wszystko to zrobić dla naszejmatki Ziemi.” ( „S.O.S. dla Ziemi”, Autor:  Ewelina Jagiełło, fragm.)

Wiedzą też jak straszne skutki może mieć brak poszanowania dla natury:„(…) Ziemia nieodwracalnie się odmieni,Nie będzie brązu i zieleni,Tylko wszechobecne szarościDzięki ludzkiej bezmyślności.” („Na śmiecia”,Autor: Alicja Michalska, fragm.)

Laureatom konkursu wręczono atrakcyjne nagrody, w tym: telefony komórkowe z baterią słoneczną, odtwarzacze MP4, latarki oraz ładowarki solarne.Należy podkreślić dodatkowy wymiar edukacyjny wręczanych nagród, których użytkowanie przynosi konkretny efekt ekologiczny w postaci zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i promocji właściwych postaw proekologicznych.Choć finał tego eko – konkursu już za nami, nie wszystko stracone, dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił w eko – tematach. Obecnie trwa bowiem jeszcze III część konkursu “Foto Natura” – przyroda w powiecie wołomińskim “Lato” (do 30 września tego roku).
Sylwia Kowalska

Źródło: Finał konkursu ekologicznego

Written by admin on Sierpień 20th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin