Finał konkursu ekologicznego   no comments

Posted at 1:20 pm in Nowinki pszczelarskie
Finał konkursu ekologicznego
Zakończył się konkurs: “Ekologia w perspektywie zrównoważonego rozwoju”. Laureaci  otrzymali eko – nagrody ufundowane ze środków powiatu wołomińskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.Głównym organizatorem konkursu “Ekologia w perspektywie zrównoważonego rozwoju” jest Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Wołominie.pszczelipark_chaber_blawatek
Finał konkursu „Ekologia w perspektywie zrównoważonego rozwoju powiatu wołomińskiego” oraz uroczyste wręczenie nagród odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Jadowie (siedzibie współorganizatora konkursu). Nad wyborem najlepszych z najlepszych pracowało jury, w składzie: Mariusz Kubat (przewodniczący komisji), Beata Łubczonek i Jolanta Cyrych – Prochacka. Spośród szkół z terenu powiatu wołomińskiego, które wpłynęły na konkurs, wyłoniono następujących laureatów: w kategorii wiersz – I miejsce zdobyła Ewelina Jagiełło z Zespołu Szkół w Słupnie za „S.O.S. dla Ziemi”; II miejsce otrzymał Grzegorz Skopka z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce oraz Radosław Majewski z Zespołu Szkół w Słupnie, natomiast III miejsce powędrowało do Bartłomieja Aniołkowskiego z Zespołu Szkół w Słupnie i Rafała Rusowicza z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce, wyróżnienie otrzymała Katarzyna Wiśniewska z Zespołu Szkół nr 1 LO im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie; w kategorii fraszka zwyciężyła Alicja Michalska z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce z utworem „Na śmiecia”, II miejsce przyznano Agnieszce Janus z LO im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach, III miejsce Filipowi Martyniakowi z Zespół Szkół Publicznych nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce; w kategorii spot reklamowy – scenariusz lub prezentacja – I miejsce otrzymała Edyta Wawryszuk z Zespołu Szkół nr 1 LO im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie.
Konkurs udowodnił, że dzieci i młodzież mają świadomość ekologiczną i wiedzą jak przestrzegać eko – zasad, by żyć w czystym środowisku.
„(…)Z recyklingiem
śmiało się zapoznaj.
W siatce lnianej noś zakupy.
Wtedy ekolodzy
przyjmą cię do grupy.
Będąc w tak zacnej elicie,
nowe pomysły wymyślicie.
By dla wspólnej sprawy móc pracować,
ostatniej czystości
procenty zachować.
Wyleczyć krwawe natury rany
z brudu i chemii.
Wszystko to zrobić dla naszej
matki Ziemi.”
( „S.O.S. dla Ziemi”, Autor:  Ewelina Jagiełło, fragm.)
Wiedzą też jak straszne skutki może mieć brak poszanowania dla natury:
„(…) Ziemia nieodwracalnie się odmieni,
Nie będzie brązu i zieleni,
Tylko wszechobecne szarości
Dzięki ludzkiej bezmyślności.”
(„Na śmiecia”,Autor: Alicja Michalska, fragm.)
Laureatom konkursu wręczono atrakcyjne nagrody, w tym: telefony komórkowe z baterią słoneczną, odtwarzacze MP4, latarki oraz ładowarki solarne.
Należy podkreślić dodatkowy wymiar edukacyjny wręczanych nagród, których użytkowanie przynosi konkretny efekt ekologiczny w postaci zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i promocji właściwych postaw proekologicznych.
Choć finał tego eko – konkursu już za nami, nie wszystko stracone, dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił w eko – tematach. Obecnie trwa bowiem jeszcze III część konkursu “Foto Natura” – przyroda w powiecie wołomińskim “Lato” (do 30 września tego roku).
Sylwia Kowalska

Finał konkursu ekologicznego
Zakończył się konkurs: “Ekologia w perspektywie zrównoważonego rozwoju”. Laureaci  otrzymali eko – nagrody ufundowane ze środków powiatu wołomińskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.Głównym organizatorem konkursu “Ekologia w perspektywie zrównoważonego rozwoju” jest Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Wołominie.Finał konkursu „Ekologia w perspektywie zrównoważonego rozwoju powiatu wołomińskiego” oraz uroczyste wręczenie nagród odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Jadowie (siedzibie współorganizatora konkursu). Nad wyborem najlepszych z najlepszych pracowało jury, w składzie: Mariusz Kubat (przewodniczący komisji), Beata Łubczonek i Jolanta Cyrych – Prochacka. Spośród szkół z terenu powiatu wołomińskiego, które wpłynęły na konkurs, wyłoniono następujących laureatów: w kategorii wiersz – I miejsce zdobyła Ewelina Jagiełło z Zespołu Szkół w Słupnie za „S.O.S. dla Ziemi”; II miejsce otrzymał Grzegorz Skopka z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce oraz Radosław Majewski z Zespołu Szkół w Słupnie, natomiast III miejsce powędrowało do Bartłomieja Aniołkowskiego z Zespołu Szkół w Słupnie i Rafała Rusowicza z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce, wyróżnienie otrzymała Katarzyna Wiśniewska z Zespołu Szkół nr 1 LO im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie; w kategorii fraszka zwyciężyła Alicja Michalska z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce z utworem „Na śmiecia”, II miejsce przyznano Agnieszce Janus z LO im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach, III miejsce Filipowi Martyniakowi z Zespół Szkół Publicznych nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce; w kategorii spot reklamowy – scenariusz lub prezentacja – I miejsce otrzymała Edyta Wawryszuk z Zespołu Szkół nr 1 LO im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie.Konkurs udowodnił, że dzieci i młodzież mają świadomość ekologiczną i wiedzą jak przestrzegać eko – zasad, by żyć w czystym środowisku.
„(…)Z recyklingiemśmiało się zapoznaj.W siatce lnianej noś zakupy.Wtedy ekolodzyprzyjmą cię do grupy.Będąc w tak zacnej elicie,nowe pomysły wymyślicie.By dla wspólnej sprawy móc pracować,ostatniej czystościprocenty zachować.Wyleczyć krwawe natury ranyz brudu i chemii.Wszystko to zrobić dla naszejmatki Ziemi.” ( „S.O.S. dla Ziemi”, Autor:  Ewelina Jagiełło, fragm.)

Wiedzą też jak straszne skutki może mieć brak poszanowania dla natury:„(…) Ziemia nieodwracalnie się odmieni,Nie będzie brązu i zieleni,Tylko wszechobecne szarościDzięki ludzkiej bezmyślności.” („Na śmiecia”,Autor: Alicja Michalska, fragm.)

Laureatom konkursu wręczono atrakcyjne nagrody, w tym: telefony komórkowe z baterią słoneczną, odtwarzacze MP4, latarki oraz ładowarki solarne.Należy podkreślić dodatkowy wymiar edukacyjny wręczanych nagród, których użytkowanie przynosi konkretny efekt ekologiczny w postaci zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i promocji właściwych postaw proekologicznych.Choć finał tego eko – konkursu już za nami, nie wszystko stracone, dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił w eko – tematach. Obecnie trwa bowiem jeszcze III część konkursu “Foto Natura” – przyroda w powiecie wołomińskim “Lato” (do 30 września tego roku).
Sylwia Kowalska

Źródło: Finał konkursu ekologicznego

Written by admin on Sierpień 20th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin skanowanie lublin