6 nowych, ciekawych miodów   no comments

Posted at 5:20 pm in Miód pitny
Między 20 a 27 lutego degustowaliśmy 6 nowych miodów, oczywiście w plenerze. Jednak ze względu na awarię sprzętu przepadły wszystkie zdjęcia z tych 3 degustacji, stąd umieszczamy zdjęcia etykiet i kontr-etykiet wspomnianych trunków oraz krótkie opisy.

Litewski (trójniak), Wyprodukowano przez: Spółdzielnię Pszczelarską Apis w Lublinie dla: Gospodarstwo Pasieczne „Bartnik Sądecki” A.& J. Kasztelewicz
Otwierając – jak nam się zdawało miód pasieki „Bartnik Sądecki” zobaczyliśmy zdumieni, ze na korku jest logo Apis. Rzut oka na kontr-etykietę i czytamy, że to dla Ksztelewicza Apis ów miód wysycił. Czyli to miód Apisowy – w smaku najbliższy nam się wydał Podczaszemu, bo ziołowy.
Kurpiowski (dwójniak), Almes sp.z.o.o, Wytwórnia Win i Miodów Pitnych Nidzica.

Wyraźny posmak czarnej porzeczki. Słodszy w porównaniu z Kurpiowskim ze spółdzielni Apis.

Honey Wine (czwórniak), Mazurskie Mody Z.P.H. „Karolina” Bogdan Piasecki, Tomaszkowo.

 
Najcieńszy z najcieńszych, jak orzekliśmy po pierwszym łyku. Mało miodowy, kwaśny ale lepszy od Biesiadnego. Nie podobają nam się angielskojęzyczne nazwy na miodach polskich. Tak samo jak nie podobałby się nam angielskojęzyczny napis na miodzie czeskim. To zabija różnorodność i wprowadza mdłą globalną unifikację.
 
Mieszko (półtorak), Wytwórnia Win i Miodów Pitnych w Nidzicy dla Gospodarstwa „Sądecki Bartnik „ A. & J. Kasztelewicz
 
Z prawdziwą przyjemnością degustowaliśmy ów wyborny miód W smaku chyba lekko owocowy ale łagodny, bardzo miodowy – polecamy na zimne dni i specjalne okazje.
Szlachecki (czwórniak), Producent Ambra S.A. dla właściciela znaku towarowego firmy Huzar
 
Mało wyczuwalny miód, zbyt mocno przyprawiony (goździki, cynamon), w smaku bardziej jak wino grzane niż miód ale oczywiście lepsze to niż gdyby był bezbarwny jak czwórniaki „Mazurskie”

Joms Viking (trójniak), Wyprodukowany przez spółdzielnię Apis dla: Drakkar
Jabłkowy sok, dobry smak, przyjemny i łagodny trójniak, godny polecenia. Miód ten dość trudno dostać, bo występuje ponoć tylko w dówch sklepach w Łomiankach i na imprezach Wikingów http://www.jomsborg.pl/miod_wikingow.php
Według drużyny Polskich Wikingów skład jego został, uzgodniony ze spółdzielnią Apis i to akurat cieszy – bo inna jest zawartość flaszy a nie tylko etykieta.

Źródło: 6 nowych, ciekawych miodów

Written by admin on Marzec 15th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco kopiowanie wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin