XXIX Ogólnopolskie Dni Pszczelarza w Ostrowcu i Bałtowie   no comments

Posted at 9:20 am in Polski Miód
Półtora tysiąca pszczelarzy z całej Polski, przez trzy dni bawiło się w powiecie ostrowieckim na XXIX Ogólnopolskich Dniach Pszczelarza.

Uroczysta akademia w Ostrowcu i dobra zabawa w Bałtowie- tak przez trzy dni spędzili czas na Ziemi Świętokrzyskiej pszczelarze z całego kraju. Po ubiegłorocznych dożynkach wojewódzkich w Bałtowie zdecydowano, że to właśnie tam odbędzie się ogólnopolskie święto.

ŚWIĘTOKRZYSKIE SPADZIĄ SŁYNIE
Już w piątek goście zwiedzali Ziemię Świętokrzyską, uczestniczyli w otwarciu wystawy związanej z gospodarką pasieczną, wyrobami regionalnymi i rzemiosłem artystycznym w JuraParku oraz warsztatach pszczelarskich w pasiekach.

W sobotę w nowej hali w Ostrowcu odbyła się oficjalna uroczystość, z udziałem prawie 50 pocztów sztandarowych związków pszczelarskich z całej Polski, a także gości z Ukrainy. Gości powitali starosta ostrowiecki Zdzisław Kałamaga, prezydent Ostrowca Jarosław Wilczyński i wójt gminy Bałtów Andrzej Jabłoński. Jak ważną datą jest w polskiej historii 17 września, przypomniał Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusz Sabat, prosząc o uczczenie chwilą ciszy pamięci nieżyjących już pszczelarzy. Mówił również o 200. rocznicy urodzin i 105. rocznicy śmierci założyciela polskiego pszczelarstwa ks. prof. Jana Dzierżona.

Czytaj więcej…Źródło: XXIX Ogólnopolskie Dni Pszczelarza w Ostrowcu i Bałtowie

Written by admin on Wrzesień 20th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format skanowanie lublin