XXIX Ogólnopolskie Dni Pszczelarza w Ostrowcu i Bałtowie   no comments

Posted at 9:20 am in Polski Miód
Półtora tysiąca pszczelarzy z całej Polski, przez trzy dni bawiło się w powiecie ostrowieckim na XXIX Ogólnopolskich Dniach Pszczelarza.

Uroczysta akademia w Ostrowcu i dobra zabawa w Bałtowie- tak przez trzy dni spędzili czas na Ziemi Świętokrzyskiej pszczelarze z całego kraju. Po ubiegłorocznych dożynkach wojewódzkich w Bałtowie zdecydowano, że to właśnie tam odbędzie się ogólnopolskie święto.

ŚWIĘTOKRZYSKIE SPADZIĄ SŁYNIE
Już w piątek goście zwiedzali Ziemię Świętokrzyską, uczestniczyli w otwarciu wystawy związanej z gospodarką pasieczną, wyrobami regionalnymi i rzemiosłem artystycznym w JuraParku oraz warsztatach pszczelarskich w pasiekach.

W sobotę w nowej hali w Ostrowcu odbyła się oficjalna uroczystość, z udziałem prawie 50 pocztów sztandarowych związków pszczelarskich z całej Polski, a także gości z Ukrainy. Gości powitali starosta ostrowiecki Zdzisław Kałamaga, prezydent Ostrowca Jarosław Wilczyński i wójt gminy Bałtów Andrzej Jabłoński. Jak ważną datą jest w polskiej historii 17 września, przypomniał Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusz Sabat, prosząc o uczczenie chwilą ciszy pamięci nieżyjących już pszczelarzy. Mówił również o 200. rocznicy urodzin i 105. rocznicy śmierci założyciela polskiego pszczelarstwa ks. prof. Jana Dzierżona.

Czytaj więcej…Źródło: XXIX Ogólnopolskie Dni Pszczelarza w Ostrowcu i Bałtowie

Written by admin on Wrzesień 20th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy