Olimpiada   no comments

Posted at 1:40 am in Bioróżnorodność

Ponad 400 uczniów z 27 gimnazjów z regionu Wielkich Jezior Mazurskich wzięło udział w III edycji regionalnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej dla Gimnazjalistów. Najlepsza była szkoła z Sątoczna.

Drużyna z Gimnazjum nr 2 w Giżycku, zdobywcy 3. miejsca Drużyna z Gimnazjum nr 2 w Giżycku, zdobywcy 3. miejsca

Autor: Archiwum MCEE FOWJM

Propozycję uczestnictwa organizator – Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej FOWJM – skierował do szkół z terenu objętego działaniami Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

Tegoroczne hasło ekologicznej rywalizacji to „Bioróżnorodność – formy ochrony przyrody w Regionie WJM”.
 Konkurs rozpoczął się jesienią ubiegłego roku i miał trzy etapy: test wiedzy ekologicznej w szkole w celu wyłonienia trzyosobowej reprezentacji, wykonanie zbiorowej pracy badawczej przez reprezentantów szkół i finał, w którym wzięło udział 13 najlepszych ekip.

Zmagania finałowe odbyły się w sobotę, 12 lutego w Gimnazjum nr 2 w Giżycku.

— Rywalizacja najlepszych polegała na napisaniu testu składającego się z 20 trudnych pytań, po czym drużyny odpowiadały przed jury na 3 wylosowane pytania problemowe — informuje Ewa Stajuda, dyrektor Mazurskiego centrum Edukacji Ekologicznej FOWJM w Giżycku. — O ostatecznej klasyfikacji decydowała suma punktów zdobytych przez drużynę w finale – w pisemnej i ustnej.

Najwięcej punktów zdobyła drużyna z Gimnazjum w Sątocznie zostając tym samym zwycięzcą III edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej.
S.K.

Najlepsi z najlepszych
1. Gimnazjum w Zespole Szkół im.Jana Pawła II w Sątocznie, drużyna w składzie: Justyna Kowalczyk, Justyna Kurchan, Magdalena Cieślak
2. Publiczne Gimnazjum w Rynie w Zespole Szkolno – Przedszkolnym, drużyna w składzie: Karol Radywoniuk, Sylwia Kaczorek, Marek Wójcik
3. Gimnazjum nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w Giżycku, drużyna w składzie: Marta Pietnoczka, Kamila Zajko, Patryk Leszczewski
4. Gimnazjum im. Orła Białego w Zespole Szkół w Korszach, drużyna w składzie: Konrad Żukowski, Karolina Stadnik, Aleksandra Romańczuk
5. Gimnazjum im.K.I.Gałczyńskiego w Świętajnie, drużyna w składzie: Jagoda Pabich, Iza Bączek, Klaudia Bladosz

Źródło: Olimpiada

Written by admin on Luty 17th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin kopiowanie cyfrowe kopiarki warszawa kolorowe skanowanie lublin hempla 4 wydruki lublin centrum skanowanie lublin