Miody APIS z certyfikatem :)   no comments

Posted at 9:10 pm in Miód pitny

Miód z certyfikatem unijnym

Miód z certyfikatem unijnym Po dwóch latach starań lubelski Apis rozlewa miód pitny opatrzony unijnym certyfikatem “Gwarantowanej tradycyjnej specjalności”. Jest to pierwszy produkt z naszego regionu, który otrzymał ten unijny znak. Następny w kolejce jest miejscowy cebularz.

tradycja i smak miodu pitnego

tradycja i smak miodu pitnego

Certyfikat ten otrzymują produkty o specyficznej nazwie i unikalnych walorach smakowych, wytwarzane według regionalnych receptur. Po oscypku i bryndzy, miód pitny z Lublina jest trzecim polskim produktem chronionym przez Unię. W sumie Polska stara się obecnie o unijne certyfikaty dla 28 innych wyrobów spożywczych, m.in. dla kiełbasy lisieckiej i rogala świętomarcińskiego.
Dodajmy, że lubelska spółdzielnia apis jest producentem 80 procent miodów pitnych w Polsce. Swoje wyroby eksportuje do Niemiec, Słowenii, Hiszpanii, Skandynawii, Australii, Kanady i USA.

Source:

apis.pl

Źródło: Miody APIS z certyfikatem :)

Written by admin on Sierpień 17th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin serwis ekspresów naprawa ekspresów Lublin w Lublinie drukowanie z internetu projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format