Miody APIS z certyfikatem :)   no comments

Posted at 9:10 pm in Miód pitny

Miód z certyfikatem unijnym

Miód z certyfikatem unijnym Po dwóch latach starań lubelski Apis rozlewa miód pitny opatrzony unijnym certyfikatem “Gwarantowanej tradycyjnej specjalności”. Jest to pierwszy produkt z naszego regionu, który otrzymał ten unijny znak. Następny w kolejce jest miejscowy cebularz.

tradycja i smak miodu pitnego

tradycja i smak miodu pitnego

Certyfikat ten otrzymują produkty o specyficznej nazwie i unikalnych walorach smakowych, wytwarzane według regionalnych receptur. Po oscypku i bryndzy, miód pitny z Lublina jest trzecim polskim produktem chronionym przez Unię. W sumie Polska stara się obecnie o unijne certyfikaty dla 28 innych wyrobów spożywczych, m.in. dla kiełbasy lisieckiej i rogala świętomarcińskiego.
Dodajmy, że lubelska spółdzielnia apis jest producentem 80 procent miodów pitnych w Polsce. Swoje wyroby eksportuje do Niemiec, Słowenii, Hiszpanii, Skandynawii, Australii, Kanady i USA.

Source:

apis.pl

Źródło: Miody APIS z certyfikatem :)

Written by admin on Sierpień 17th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan