Miodowy Tykocin   no comments

Posted at 5:20 am in Nowinki pszczelarskie

Wielu miłośników miodu przybyło do Tykocina

Na co dzień uśpione miasteczko z wieloma atrakcjami historycznymi, turystycznymi – w sobotę (21.08) przyjęło wielu turystów z całej Polski na XI Podlaskiej Biesiadzie Miodowej.

Przez rynek Tykocina przetoczyły się prawdziwe tłumy ludzi złaknionych pysznych miodów, wspaniałych serów i pięknego rękodzieła. Wielu turystów zachwyciła piękna architektura królewskiego miasta i jego gościnność. „To jest chyba jedyne miasteczko na Podlasiu, które nie straciło swojego charakteru” – komentuje jeden z uczestników. „Nie ma innego, które z takim spokojem i otwartością witałoby turystów” – dodaje inny.

Największe zainteresowanie wzbudziły jednak stoiska z miodem, po który przyjechali turyści z całej Polski. Tegoroczny miód jest podobno najsmaczniejszy od lat – po upalnym i słonecznym lipcu i sierpniu można delektować się jego niezwykle delikatnym smakiem.

„Miody są, napoje są, pejzaż cudowny, atmosfera cudowna, woda płynie, wszyscy się bawią – czego chcieć więcej?” – podsumowuje amator miodów.

Wiele osób zdecydowało się także odwiedzić naszą wystawę z radiowymi odbiornikami zbieranymi przez ostatnie lata od naszych słuchaczy. Można je oglądać w sali Alumnatu.

„Pamiętam niektóre odbiorniki z domu rodziców i dziadków. Przypomniały mi one lata dziecinne” – wspominają, ci którzy wystawę odwiedzili.

Po wystawie oprowadza nasza koleżanka – Gabriela Walczak. Wiele atrakcji czeka na odwiedzających także w niedzielę od rana na historycznym rynku w Tykocinie. (zmj)

Źródło: Miodowy Tykocin

Written by admin on Sierpień 24th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin plakaty lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy