Miodowy Tykocin   no comments

Posted at 5:20 am in Nowinki pszczelarskie

Wielu miłośników miodu przybyło do Tykocina

Na co dzień uśpione miasteczko z wieloma atrakcjami historycznymi, turystycznymi – w sobotę (21.08) przyjęło wielu turystów z całej Polski na XI Podlaskiej Biesiadzie Miodowej.

Przez rynek Tykocina przetoczyły się prawdziwe tłumy ludzi złaknionych pysznych miodów, wspaniałych serów i pięknego rękodzieła. Wielu turystów zachwyciła piękna architektura królewskiego miasta i jego gościnność. „To jest chyba jedyne miasteczko na Podlasiu, które nie straciło swojego charakteru” – komentuje jeden z uczestników. „Nie ma innego, które z takim spokojem i otwartością witałoby turystów” – dodaje inny.

Największe zainteresowanie wzbudziły jednak stoiska z miodem, po który przyjechali turyści z całej Polski. Tegoroczny miód jest podobno najsmaczniejszy od lat – po upalnym i słonecznym lipcu i sierpniu można delektować się jego niezwykle delikatnym smakiem.

„Miody są, napoje są, pejzaż cudowny, atmosfera cudowna, woda płynie, wszyscy się bawią – czego chcieć więcej?” – podsumowuje amator miodów.

Wiele osób zdecydowało się także odwiedzić naszą wystawę z radiowymi odbiornikami zbieranymi przez ostatnie lata od naszych słuchaczy. Można je oglądać w sali Alumnatu.

„Pamiętam niektóre odbiorniki z domu rodziców i dziadków. Przypomniały mi one lata dziecinne” – wspominają, ci którzy wystawę odwiedzili.

Po wystawie oprowadza nasza koleżanka – Gabriela Walczak. Wiele atrakcji czeka na odwiedzających także w niedzielę od rana na historycznym rynku w Tykocinie. (zmj)

Źródło: Miodowy Tykocin

Written by admin on Sierpień 24th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie Lublin serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin skanowanie lublin hempla lublin wydruki lublin centrum skanowanie dokumentacji lublin