Miód i Premier Tusk   no comments

Posted at 10:40 am in Nowinki pszczelarskie

Premier Tusk i miody z naszego powiatu


Premier Donald Tusk oraz Renata i Adam Nowiccy.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizowało w Warszawie piknik pod hasłem ?Poznaj dobrą żywność?. Jego uczestnikami byli wytwórcy produktów tradycyjnych (wpisanych na specjalną listę i legitymujących się certyfikatem MRiRW) z różnych stron Polski. Jako jedyne z powiatu tomaszowskiego uczestniczyło w imprezie Gospodarstwo Pasieczne Nowiccy z Janowa w gminie Żelechlinek. Z województwa łódzkiego było jeszcze pięciu producentów.
Na pikniku, który odbył się w ogrodach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na Ursynowie, były tłumy warszawiaków. Imprezę odwiedził premier Donald Tusk, który zatrzymał się przy oryginalnym w formie stoisku Nowickich. Spróbował miodu i wypił kieliszek nalewki na miodzie i cytrynie. Pochwalił jedno i drugie.
Ale to nie wszystko, jeśli chodzi o miody z naszego terenu. Na bankiecie z okazji rozpoczęcia polskiej prezydencji w Unii Europejskiej serwowano miód pitny, który – jak można sądzić po charakterystycznych butelkach – pochodził z miodosytni Pasieka rodziny Jarosów z podtomaszowskiego Łaziska.

Jan Pampuch

Źródło: Miód i Premier Tusk

Written by admin on Lipiec 11th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format plakaty lublin