Miód i Premier Tusk   no comments

Posted at 10:40 am in Nowinki pszczelarskie

Premier Tusk i miody z naszego powiatu


Premier Donald Tusk oraz Renata i Adam Nowiccy.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizowało w Warszawie piknik pod hasłem ?Poznaj dobrą żywność?. Jego uczestnikami byli wytwórcy produktów tradycyjnych (wpisanych na specjalną listę i legitymujących się certyfikatem MRiRW) z różnych stron Polski. Jako jedyne z powiatu tomaszowskiego uczestniczyło w imprezie Gospodarstwo Pasieczne Nowiccy z Janowa w gminie Żelechlinek. Z województwa łódzkiego było jeszcze pięciu producentów.
Na pikniku, który odbył się w ogrodach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na Ursynowie, były tłumy warszawiaków. Imprezę odwiedził premier Donald Tusk, który zatrzymał się przy oryginalnym w formie stoisku Nowickich. Spróbował miodu i wypił kieliszek nalewki na miodzie i cytrynie. Pochwalił jedno i drugie.
Ale to nie wszystko, jeśli chodzi o miody z naszego terenu. Na bankiecie z okazji rozpoczęcia polskiej prezydencji w Unii Europejskiej serwowano miód pitny, który – jak można sądzić po charakterystycznych butelkach – pochodził z miodosytni Pasieka rodziny Jarosów z podtomaszowskiego Łaziska.

Jan Pampuch

Źródło: Miód i Premier Tusk

Written by admin on Lipiec 11th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco kopiowanie projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin serwis ekspresów serwis SAECO Lublin w Lublinie