Maćko na Apimondii w Argentynie   no comments

Posted at 8:00 pm in Nowinki pszczelarskie

Na Kongresie Pszczelarskim Apimondia w Argentynie miód pitny „Maćko” firmowany przez Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik” w Stróżach uhonorowano brązowym medalem.


Kongres Światowej Federacji Związków Pszczelarskich Apimondia odbył się w pod koniec września br. w Argentynie. Pszczelarskie kongresy organizowane są co dwa lata, za każdym razem w innym kraju już od lat 80. Pszczelarze, naukowcy, działacze pszczelarscy i biznesmeni działający na rynkach „miodowych”, mają okazję spotkać się i wymienić poglądy na aktualne pszczelarskie tematy. Wśród nich był m.in. Janusz Kasztelewicz z „Sądeckiego Bartnika”.

- Komisja w Buenos Aires wyznała się, ale nie do końca. Powinien być złoty medal - zwierza się Janusz Kasztelewicz.

Gospodarstwo pasieczne „Sądecki Bartnik” to nie tylko pasieka, muzeum pszczelarstwa i plenerowa galeria rzeźb. Działają tu laboratoria badające właściwości miodów i pracownie szukające sposób zwalczania chorób pszczół. Jest hodowla matek pszczelich, oficyna wydawnicza, duża regionalna karczma z miodowymi przysmakami. Jest też wielki i nowoczesny zakład konfekcjonowania miodów.

Źródło: Maćko na Apimondii w Argentynie

Written by admin on Październik 25th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format skanowanie lublin hempla 4 wydruki lublin centrum