Leśnicy ze Strzałowa promują ekologię   no comments

Posted at 9:13 pm in Nowinki pszczelarskie

Leśnicy ze Strzałowa promują ekologię

Nadleśnictwo Strzałowo koło Mrągowa jest jedno z nielicznych w kraju może pochwalić się certyfikatem „Promotor Ekologii”, który przyznawany jest w ramach Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”.

Autor: Archiwum Nadleśnictwa Strzałowo
To wyróżnienie to nie tylko wyjątkowa nagroda za trud pracy na rzecz edukacji ekologicznej i ochrony środowiska, ale także zobowiązanie na przyszłość. Tytuł „Promotor Ekologii” przyznawany jest bowiem raz w roku i po tym okresie instytucja może starać się o przedłużenie certyfikatu.

Przede wszystkim działanie
- Pracujemy, co prawda nie po to, aby otrzymywać nagrody, ale takie wyróżnienie to dla nas bardzo miła niespodzianka – mówi z uśmiechem Małgorzata Błyskun, z-ca nadleśniczego w Nadleśnictwie Strzałowo. – Cieszymy się, że długie godziny przygotowań do wyjazdów nie tylko po kraju, ale i Europie, wymyślanie gier, zabaw dla dzieci i młodzieży, opowiadanie o czynnej ochronie środowiska jaką codziennie wykonują leśnicy, a także
tłumaczeniu co może zrobić każdy Polak dla swojej wyjątkowo pięknej przyrody, zostały docenione. My leśnicy dobrze wiemy, że ochrona przyrody nie zna granic, a ekologia to nie tylko modne hasło, ale przede wszystkim działanie. Myślę, że przed nami jeszcze wiele problemów i wyzwań – dodaje.

Najlepsi spośród 25 jednostek
Nadleśnictwo Strzałowo po raz pierwszy otrzymało certyfikat w 2009 roku. Leśnicy postanowili pokazać jak aktywnie działają na rzecz środowiska. Organizator konkursu – Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, którego laureat otrzymuje cenny certyfikat, docenił ich pracę. I tak delegacja nadleśnictwa 10 listopada 2009 roku została zaproszona do senatu na uroczystą Galę Nominatów XI Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”, współorganizowana przez senacką Komisję Środowiska. Do kategorii „Promotor Ekologii” nominowanych było 25 jednostek. Najlepsze spośród nich okazało się Nadleśnictwo Strzałowo. Jak się okazało ten sukces udało się powtórzyć w 2010 roku.
- Trudno opisać naszą radość po ogłoszeniu wyników – mówi Małgorzata Błyskun.- Życzę każdemu leśnikowi takich przeżyć.
Na początku lutego nadleśniczy Zbigniew Ciepluch w obecności z-ca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie Pawła Artycha i z-cy nadleśniczego Małgorzaty Błyskun odebrał w Ministerstwie Edukacji Narodowej Statuetkę i Dyplom Promotora Ekologii.
Leśnicy niemal od razu rozpoczęli pracę, aby w kolejnym roku także otrzymać o certyfikat.
- Wniosek o przedłużenie znaku jest prawie gotowy – Małgorzata Błyskun. – Planujemy go złożyć najpóźniej pod koniec września.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie postanowił po raz kolejny wspomóc działania leśników ze Strzałowa. Tym razem przyznał 10 tys. zł, które zostaną wykorzystane m.in. na zakup drobnych nagród i gadżetów w konkursach organizowane przez nadleśnictwo.
Grzegorz Siemieniuk

DZIEL SIĘ INFORMACJĄ
Informację przesłał nam mailem Grzegorz Siemieniuk — dziękujemy!
Czekamy także na Wasze wiadomości — zapraszamy do korzystania z formularza na portalu mragowo.wm.pl lub poczty e-mail: mragowo@gazetaolsztynska.pl

Źródło: Leśnicy ze Strzałowa promują ekologię

Written by admin on Sierpień 17th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie lublin serwis ekspresów do kawy lublin wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin