Kraków. Wielki Finał Małopolskiego Festiwalu Smaku   no comments

Posted at 2:00 am in Polski Miód

Wielki Finał Małopolskiego Festiwalu Smaku rozpoczął się w sobotę na placu Wolnica w Krakowie. Impreza, która potrwa do niedzieli, jest największym regionalnym wydarzeniem promującym małopolskich producentów, produkty oraz potrawy lokalne i tradycyjne.

<!–1–> W finale tegorocznej edycji festiwalu znalazło się 45 produktów i dań regionalnych, które zyskały uznanie publiczności oraz jury podczas czerwcowych i lipcowych kiermaszów półfinałowych. Odbyły się one w największych miastach regionu: Krakowie, Tarnowie, Oświęcimiu, Nowym Sączu, Nowym Targu oraz Miechowie.

W sobotę i w niedzielę publiczność uczestnicząca w plebiscycie będzie nagradzać wybrane przez siebie produkty w każdej z czterech kategorii konkursowych: „Ekologiczne przysmaki”, „Tradycyjne specjały”, „Smakołyki z legendą” oraz „Jak u mamy”.

Podczas kiermaszu kulinarnego na smakoszy czeka 50 stoisk z małopolskimi produktami takimi jak: tradycyjne wędliny, sery, miody, wyroby piekarnicze, pierogi, przetwory owocowe i warzywne.

Spośród wszystkich półfinalistów specjalna komisja konkursowa wybierze najlepszych i przyzna Grand Prix oraz drugie i trzecie miejsce w ramach konkursu dodatkowego, który odbywa się pod hasłem „Małopolski Smak”.

Organizatorem Małopolskiego Festiwalu Smaku jest województwo małopolskie. W ubiegłorocznej, piątej edycji tego konkursu zwycięzcami zostały m.in. wędlina „zadek po pańsku”, miód wielokwiatowy leśny oraz wędzonka z Jabłonki. W finale na krakowskim placu Wolnica uczestniczyło wtedy około 50 tysięcy gości.

Małopolski Festiwal Smaku to nie jedyna impreza, która pozwala zapoznać się z tradycją kulinarną Małopolski. Od 2009 roku organizowane są także świąteczne kiermasze promujące małopolskie produkty regionalne: Wigilijny Małopolski Smak oraz Wielkanocny Małopolski Smak.

Źródło: PAP

Źródło: Kraków. Wielki Finał Małopolskiego Festiwalu Smaku

Written by admin on Sierpień 30th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco kopiowanie tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format