Biesiada miodowa w Kurowie 29.08.2010   no comments

Posted at 2:00 am in Polski Miód

Ponad 25 tysięcy osób odwiedziło w niedzielę (29.08) Kurowo, gdzie – w kilku bardzo smacznych odmianach i zestawieniach – królował miód.

Według jury i publiczności najsmaczniejszy miód pochodził z pasieki Sławomira Semeniuka, który odebrał aż 2. statuetki w konkursie Biesiady Miodowej w Kurowie.

„W tym roku niewiele jest miodu lipowego, za to inne odmiany są znacznie delikatniejsze niż co roku” – mówi jeden z wystawców – Eugeniusz Płoszczuk. „Nasze miody mają bardzo dobrą jakość – bada to m.in. Akademia Medyczna” – dodaje.

Oprócz miodów w Kurowie można było spróbować domowych wędlin i chleba, posłuchać muzyki, skorzystać z wycieczek po parku a także zatrzymać się przy stoisku z pszczołami.

Celem biesiady miodowej w Kurowie jest nie tylko promocja miodów z najczystszego regionu Polski, ale także wskazanie walorów turystycznych i przyrodniczych Narwiańskiego Parku Narodowego. (zmj)

Radio Białystok

Chciałbym zaznaczyć, że Sławomir Semeniuk ukończył Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli w 1993 roku. Prowadzi Gospodarstwo Pasieczne „Złota Pszczoła”. Z pewnością spotkamy się na zjeździe absolwentów, który odbędzie się na początku października tego roku.
Gratulacje!

Źródło: Biesiada miodowa w Kurowie 29.08.2010

Written by admin on Sierpień 30th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin kopiowanie projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format serwis kopiarek convert Warszawa naprawa ksero Warszawa skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan