Biesiada miodowa w Kurowie 29.08.2010   no comments

Posted at 2:00 am in Polski Miód

Ponad 25 tysięcy osób odwiedziło w niedzielę (29.08) Kurowo, gdzie – w kilku bardzo smacznych odmianach i zestawieniach – królował miód.

Według jury i publiczności najsmaczniejszy miód pochodził z pasieki Sławomira Semeniuka, który odebrał aż 2. statuetki w konkursie Biesiady Miodowej w Kurowie.

„W tym roku niewiele jest miodu lipowego, za to inne odmiany są znacznie delikatniejsze niż co roku” – mówi jeden z wystawców – Eugeniusz Płoszczuk. „Nasze miody mają bardzo dobrą jakość – bada to m.in. Akademia Medyczna” – dodaje.

Oprócz miodów w Kurowie można było spróbować domowych wędlin i chleba, posłuchać muzyki, skorzystać z wycieczek po parku a także zatrzymać się przy stoisku z pszczołami.

Celem biesiady miodowej w Kurowie jest nie tylko promocja miodów z najczystszego regionu Polski, ale także wskazanie walorów turystycznych i przyrodniczych Narwiańskiego Parku Narodowego. (zmj)

Radio Białystok

Chciałbym zaznaczyć, że Sławomir Semeniuk ukończył Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli w 1993 roku. Prowadzi Gospodarstwo Pasieczne „Złota Pszczoła”. Z pewnością spotkamy się na zjeździe absolwentów, który odbędzie się na początku października tego roku.
Gratulacje!

Źródło: Biesiada miodowa w Kurowie 29.08.2010

Written by admin on Sierpień 30th, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin plakaty lublin skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy