Wiosenne Targi Pszczelarskie   no comments

Posted at 3:00 am in Nowinki pszczelarskie

Wiosenne Targi Ogrodnicze i Pszczelarskie w Szepietowie

W dniach 16 i 17 kwietnia Agroarena w Szepietowie zapełni się kolorami wiosny. Niezwykły klimat stworzą wystawcy i zwiedzający z całego województwa podlaskiego i nie tylko. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego po raz kolejny organizuje Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie.

 

Po długiej zimie czas pobudzić do życia nasze ogrody. Targi Ogrodnicze dają wspaniałą okazję do kompleksowego i sprawnego przygotowania się do sezonu wiosennego. Wystawcy co roku oferują różnorodne odmiany roślin, kwiatów, krzewów i drzew. Nie zabraknie także nawozów i środków ochrony roślin, obiektów małej architektury, sprzętu i mebli ogrodowych. Zwiedzający mają okazję w jednym miejscu zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne produkty do pielęgnowania ogrodów. Przy okazji mogą zasięgnąć rady specjalistów. Każdy miłośnik przyrody znajdzie tutaj coś dla siebie.

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaplanował dla zwiedzających wiele atrakcji, tak aby oprócz zakupów można było w miłej i przedświątecznej atmosferze spędzić weekend w Szepietowie. 16 kwietnia do Szepietowa przyjadą miłośnicy wypieków wielkanocnych, aby pochwalić się swoimi mazurkami i babkami. Najatrakcyjniejsze ciasta zostaną nagrodzone. W Niedzielę Palmową odbędzie się pokaz malowania jajek.

Szczególnym wydarzeniem targów będzie otwarcie Centrum Innowacji Rolniczych 2011 i Inwestycji na Terenach Wystawowych. Cztery podlaskie firmy produkujące sprzęt rolniczy zaprezentują swoje maszyny przed budynkiem Ośrodka. Będzie to również okazja do dyskusji na temat potrzeb technologiczno-organizacyjnych podlaskich gospodarstw rolnych.

Podczas targów będzie można wzbogacić swoją wiedzę, uczestnicząc w wykładach i pokazach. Pierwszego dnia odbędzie się konferencja dotycząca produktu regionalnego wraz z degustacją. Natomiast na seminarium: „Technologia produkcji ziemniaków o wysokich walorach jakościowych”, firmy zaprezentują nam sposoby nawożenia i ochrony ziemniaka przed szkodnikami. Dowiemy się również jak uprawiać i wykorzystywać te cenne warzywo w polskiej tradycji kulinarnej.

Targi pszczelarskie, jako stały element wiosennej imprezy, cieszą się dużym zainteresowaniem. Do Szepietowa przyjadą pszczelarze i liczące się w kraju firmy oferujące bogaty wybór miodów. W pasiece Ośrodka można będzie uzyskać fachowe porady z zakresu pszczelarstwa i obejrzeć wystawę sprzętu pasiecznego.

Tradycyjnie do kupienia będą produkty regionalne, takie jak swojskie chleby, wędliny, ser koryciński i sękacze. Nie zabraknie też wyrobów typowo wielkanocnych, które zagoszczą na świątecznym stole.

PROGRAM

SOBOTA – 16 kwietnia
9.00 – Otwarcie targów
9.30 - Otwarcie ekspozycji Centrum Innowacji Rolniczych 2011 i Inwestycji na Terenach Wystawowych (Tereny wystawowe)
10.00 – 12.30 - Konferencja: Produkt regionalny i jego specyficzne właściwości. OT ARR  Białystok (Ośrodek Szkoleniowy, sala wykładowa)
13.00 - Rozstrzygnięcie konkursu na Najatrakcyjniejszy wypiek wielkanocny (Budynek Główny – sala nr 3)

NIEDZIELA  - 17 kwietnia
11.00 -13.00 - Pokaz malowania pisanek (Tereny wystawowe)
13.30 - Rozstrzygniecie konkursów: Hit Targów, Najatrakcyjniejsze stoisko, Najbogatsza oferta i Najlepszy produkt pszczelarski (Tereny wystawowe)

SOBOTA I NIEDZIELA

9.00 – 16.00 - Pokaz techniczny tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego na bazie urządzeń PODR w Szepietowie (Centrum edukacji i produkcji biopaliw na własne potrzeby)
10.00-12.00 - Wykład: Kontrolowana wymiana matek pszczelich  (budynek pasieki, Przemysław Miarka –PODR Szepietowo)
10.00 – 12.00 - Seminarium: Technologia produkcji ziemniaków o wysokich walorach jakościowych:
· Uprawa i wykorzystanie ziemniaka, ziemniak cenne warzywo w polskiej tradycji kulinarnej. dr Wojciech Nowacki z IHAR Oddział Jadwisin
· Nawożenie dolistne i ochrona ziemniaków przed agrofagami.
Adam Banaszek i Tomasz Kołakowski F&N Agro Polska Sp. z o.o.
· Ochrona ziemniaka przed chorobami, chwastami I szkodnikami Jacek Choromański Bayer CropScience Poland Sp. z o.o.
12.30-14.30 - Wykład: Pozytywne efekty stosowania pożytecznych mikroorganizmów w pszczelarstwie- Tadeusz Dylewski
(Budynek Główny – sala nr 4)

DORADZTWO SPECJALISTÓW PODR W SZEPIETOWIE

STOISKA TARGOWE:
Materiał szkółkarski ozdobny i owocowy,
Prezentacja najcenniejszych odmian ziemniaka jadalnego,
Nasiona warzyw, ziół, kwiaty doniczkowe,
Sprzęt i środki do produkcji ogrodniczej,
Kiermasz książek i wydawnictw,
Produkty regionalne,
Wyroby rękodzieła ludowego,
Miód, produkty pszczele i sprzęt pasieczny.
Doradztwo w zakresie projektowania ogrodów,

Serdecznie zapraszamy na Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie. Przygotuj swój dom i ogród na Święta Wielkanocne. PODR w Szepietowie

Patronat medialny: Wrota Podlasia

Materiały od Organizatorów

Źródło: Wiosenne Targi Pszczelarskie

Written by admin on Kwiecień 1st, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco kopiowanie wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format serwis ekspresów do kawy warszawa wydruki z internetu lublin