Pszczoły wymierają   no comments

Posted at 4:40 am in Polski Miód


Organizacja Narodów Zjednoczonych bije na alarm z powodu dużej umieralności pszczół. W wielu regionach północnej półkuli w ubiegłych latach zginęło niemal 85 procent rojów tych owadów na skutek chorób lub zanieczyszczenia środowiska.

Taką dokumentację przedstawił Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP) w czwartek w Genewie.

Wymienia się ponad tuzin czynników, które szkodzą tym pożytecznym owadom, wśród nich jest mowa o zanieczyszczeniu środowiska i stosowaniu pestycydów.

Raport podaje również, że na zmniejszającą się liczebność pszczół mają wpływ pasożyty, które występują na północnej półkuli. Ponadto mała ilość kwiecistych łąk oraz pszczelarzy przyczyniają się wymierania tych owadów.

Sposób, w jaki ludzie obchodzą się z zasobami naturalnymi, „określa naszą wspólną przyszłość w XXI stuleciu”, wyjaśnił szef UNEP-u, Achim Steiner. Godny zastanowienia jest fakt, że spośród stu gatunków roślin, które w 90 procentach wykorzystywane są do produkcji żywności ponad 70 procent z nich zapylane jest przez pszczoły.

Źródło: wiadomości24Źródło: Pszczoły wymierają

Written by admin on Marzec 13th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format skanowanie dokumentacji lublin projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format