Kraina miodem płynąca   no comments

Posted at 4:00 am in Polski Miód

Dobra wiadomość dla smakoszy miodu. W tym roku zebrano go o pięć tysięcy ton więcej niż w zeszłym. Był to głównie miód rzepakowy, pojawił się także spadziowy. Ale gryczanego i akacjowego jest trochę mniej. Mimo wszystko jego cena nie powinna wzrosnąć. Na dwudziestych dziewiątych Ogólnopolskich Dniach Pszczelarza w Bałtowie podsumowano kończący się sezon.

Wiosna dla pszczelarzy była bardzo udana. Średnio udało się pozyskać trzydzieści litrów miodu rzepakowego z jednego ula.

Pan Władysław Kiełb wozi swoją pasiekę na pola i przyznaje, że pszczoły jeśli mogą to zawsze wybiorą lepsze kwiaty. I doskonale rozpoznają na przykład modyfikowany genetycznie rzepak.

Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego podkreśla, że dziś naukowcy nie są w stanie przewidzieć jaki wpływ na miód będzie miał pyłek z kwiatów roślin genetycznie modyfikowanych.

Parlament Europejski na razie nie zdecydował o wprowadzeniu GMO, jak przewidują związkowcy raczej od tego odejdą. Obecnie trwają prace nad innymi rozwiązaniami prawnymi, aby wzorem akcji owoce w szkole, również miód był konsumowany przez dzieci od najmłodszych lat.

Miód wciąż jest uznawany za towar luksusowy i przez większość traktowany jako lekarstwo. Ale aby faktycznie leczył należy spożywać go codziennie, tylko wtedy będzie lekiem. W tym roku udało się pozyskać ponad dwadzieścia dwa tysiące ton miodu. I jak zapewniają pszczelarze, na pewno dla nikogo nie zabraknie.

Źródło: tvp.pl/kielceŹródło: Kraina miodem płynąca

Written by admin on Wrzesień 19th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin skanowanie lublin wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format serwis ekspresów naprawa ekspresów Lublin w Lublinie