Kraina miodem płynąca   no comments

Posted at 4:00 am in Polski Miód

Dobra wiadomość dla smakoszy miodu. W tym roku zebrano go o pięć tysięcy ton więcej niż w zeszłym. Był to głównie miód rzepakowy, pojawił się także spadziowy. Ale gryczanego i akacjowego jest trochę mniej. Mimo wszystko jego cena nie powinna wzrosnąć. Na dwudziestych dziewiątych Ogólnopolskich Dniach Pszczelarza w Bałtowie podsumowano kończący się sezon.

Wiosna dla pszczelarzy była bardzo udana. Średnio udało się pozyskać trzydzieści litrów miodu rzepakowego z jednego ula.

Pan Władysław Kiełb wozi swoją pasiekę na pola i przyznaje, że pszczoły jeśli mogą to zawsze wybiorą lepsze kwiaty. I doskonale rozpoznają na przykład modyfikowany genetycznie rzepak.

Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego podkreśla, że dziś naukowcy nie są w stanie przewidzieć jaki wpływ na miód będzie miał pyłek z kwiatów roślin genetycznie modyfikowanych.

Parlament Europejski na razie nie zdecydował o wprowadzeniu GMO, jak przewidują związkowcy raczej od tego odejdą. Obecnie trwają prace nad innymi rozwiązaniami prawnymi, aby wzorem akcji owoce w szkole, również miód był konsumowany przez dzieci od najmłodszych lat.

Miód wciąż jest uznawany za towar luksusowy i przez większość traktowany jako lekarstwo. Ale aby faktycznie leczył należy spożywać go codziennie, tylko wtedy będzie lekiem. W tym roku udało się pozyskać ponad dwadzieścia dwa tysiące ton miodu. I jak zapewniają pszczelarze, na pewno dla nikogo nie zabraknie.

Źródło: tvp.pl/kielceŹródło: Kraina miodem płynąca

Written by admin on Wrzesień 19th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco drukowanie serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin