Miody czeskie, cz. II   no comments

Posted at 9:51 am in Miód pitny
Kolejnego dnia degustacji czeskich miodów mieliśmy do dyspozycji jeden likier, trójniak i czwórniak.

Data: 28 czerwca 2010
Uczestnicy: – Kmiciorak, K.Koczownik
Miejsce:
Step roztoczański
Degustowane miody:
1. St. Ambrosius (likier miodowy), Mgr David Czyz – Medove Likery medovelikery.cz
2. Angrestova medovina (trójniak),
Ing.Marek Sznapka
3. Beskydska medovina (czwórniak),
Ing.Marek Sznapka

Ten likier wyprodukowano przez Mgr David Czyz – Medove Likery”, ale nas on nie zachwycił gdyż nie smakują nam mocne trunki miodowe, na przykład krupniki. W tym mocno czuło się „spiryt”, co czyniło go w odbiorze ciężkim straszliwie. Aby go w ogóle pić, musieliśmy schłodzić w wiaderku z lodem, a i to zdołaliśmy jeno połowę flaszy 0,5 wychylić. 

Latem warto miody schładzać. Najprościej można to w plenerze uczynić zamrażając pierwej w domu wodę w butelkach PET, które bardzo długo można nawet przewozić owinięte w ręcznik czy kurtkę, w plecaku. Później za pomocą siekierki albo motka rozbijamy lód na kawałki jeszcze w butelce i dopiero tak pokruszony wsypujemy do wiaderka, w którym umieścimy butelczynę miodu. 

 
Aby nie stracić nalepek z flaszki przelewaliśmy miody do dzbanka i ten dopiero wstawialiśmy w lód. Lód ten długie godziny na upale nie topniał specjalnie. A nawet jak w końcu stopnieje, to długo będzie działała chłodząco sama lodowata woda. 



Bardzo przypadł nam do gustu miód agrestowy. Bardzo smaczny! Chociaż jak w pozostałych miodach inżyniera Sznapki, aromat owocowy totalnie zagłusza smak miodu. Niektórzy nawet nazywają te miody nazbyt „perfumiastymi” z tego powodu, z czym po części trudno się nie zgodzić. Producent jednak na etykietkach zapewnia, że nie dodaje sztucznych wzmacniaczy smaku. 



O wartości Beskidzkiego czwórniaka nie możemy za wiele powiedzieć, bo był podobnie jak czwórniak Bojarski – zepsuty. Czwóniak łatwiej psuciu ulega bo i alkoholu i cukru w nim mało. Ten również był już lekko przeterminowany. Niestety Bramborak w amoku zakupów nie przypatrzył się flaszom, a pod słońce wyraźnie widać było iż płyn jest zupełnie mętny. 
Jakość korków w miodach Sznapki pozostawia wiele do życzenia, polecamy również nie kupować czwórniaków z tej wytwórni a raczej trójniaki i koniecznie oglądać flasze pod światło. Z tego powodu ryzykowne może się okazać nabycie miodu w kamionce, które w przyszłości zamierzamy również sprawdzić.

Źródło: Miody czeskie, cz. II

Written by admin on Sierpień 21st, 2010

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format skanowanie lublin projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format