Niemieccy pszczelarze odwiedzili słupskich kolegów   no comments

Posted at 5:20 pm in Polski Miód

Grupa pszczelarzy z powiatu Herzogtum Lauenberg z siedzibą w niemieckim Ratzeburgu, z którym zaprzyjaźniony jest powiat słupski, odwiedziła kolegów z naszego regionu.
Przez trzy dni będą wymieniać doświadczenia, zwiedzać okolicę i razem świętować.

Goście z Niemiec w towarzystwie pszczelarzy z regionu słupskiego wczoraj zwiedzali sklep pszczelarski „Maja” w Słupsku. Potem w Centrum Kultury i Promocji Gminy Kobylnica spotkali się z Janem Plutowskim, zastępcą wójta gminy Kobylnica, gdzie wysłuchali m.in. opowieści Władysława Adamka, 92-latka ze Ścięgnicy, który 35 lat był sołtysem tej wsi, jak w czasie wywózki z zajętej przez ZSRR Ukrainy w 1951 roku przywiózł pociągiem do Polski osiem rojów pszczół. Hoduje je do tej pory.

Swoimi doświadczeniami z pszczelarzami dzielił się także inny pszczelarz – Andrzej Piotrowski, sekretarz zaprzyjaźnionej z Kobylnicą gminy w Bieszczadach, który opowiadał, jak pozyskał amerykański grant na szkolenie dla hodowców matek pszczelich. Deklarował zebranym, że mógłbym im pomóc w pozyskaniu podobnych grantów.

W kolejnych dniach pszczelarze z Niemiec odwiedzą w towarzystwie gospodarzy Gdańsk i wezmą udział w wycieczce po elektrowniach wodnych, które działają w regionie słupskim.

Źródło: gp24.plŹródło: Niemieccy pszczelarze odwiedzili słupskich kolegów

Written by admin on Wrzesień 5th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco skanowanie w lublinie skanowanie lublin projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format skanowanie lublin hempla 4 wydruki lublin centrum