Niemieccy pszczelarze odwiedzili słupskich kolegów   no comments

Posted at 5:20 pm in Polski Miód

Grupa pszczelarzy z powiatu Herzogtum Lauenberg z siedzibą w niemieckim Ratzeburgu, z którym zaprzyjaźniony jest powiat słupski, odwiedziła kolegów z naszego regionu.
Przez trzy dni będą wymieniać doświadczenia, zwiedzać okolicę i razem świętować.

Goście z Niemiec w towarzystwie pszczelarzy z regionu słupskiego wczoraj zwiedzali sklep pszczelarski „Maja” w Słupsku. Potem w Centrum Kultury i Promocji Gminy Kobylnica spotkali się z Janem Plutowskim, zastępcą wójta gminy Kobylnica, gdzie wysłuchali m.in. opowieści Władysława Adamka, 92-latka ze Ścięgnicy, który 35 lat był sołtysem tej wsi, jak w czasie wywózki z zajętej przez ZSRR Ukrainy w 1951 roku przywiózł pociągiem do Polski osiem rojów pszczół. Hoduje je do tej pory.

Swoimi doświadczeniami z pszczelarzami dzielił się także inny pszczelarz – Andrzej Piotrowski, sekretarz zaprzyjaźnionej z Kobylnicą gminy w Bieszczadach, który opowiadał, jak pozyskał amerykański grant na szkolenie dla hodowców matek pszczelich. Deklarował zebranym, że mógłbym im pomóc w pozyskaniu podobnych grantów.

W kolejnych dniach pszczelarze z Niemiec odwiedzą w towarzystwie gospodarzy Gdańsk i wezmą udział w wycieczce po elektrowniach wodnych, które działają w regionie słupskim.

Źródło: gp24.plŹródło: Niemieccy pszczelarze odwiedzili słupskich kolegów

Written by admin on Wrzesień 5th, 2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Random Pages Widget Created By Best Accounting Services
skanowanie Lublin Delonghi serwis ekspresów Lublin Saeco kopiowanie skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan kserokopiarki wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format